29 квітня - найвдаліший день для висаджування капусти: народні прикмети
29 квітня – День Орисі-розсадниці
Зазвичай саме на Орисю господині пікірували розсаду томатів і капусти.
Також переглядали огірки, доглядали за посадженими рослинами. Вважалося, що 29 квітня необхідно працювати в городі. Білили дерева, садили овочі, стежили за прикметами.
Казали, що якщо посадити капусту на Орисю, то вона виросте соковитою, смачною і великою.
Ніколи не садили капусту в «сухі дні» - наприклад, такий день припадав напередодні свята Пасхи. Вважали, що якщо це зробити, то сили овоча підуть в качан, а капустяне листя будуть несмачним.
Також намагалися не садити капусту в четвер, інакше, згідно з прикметами, її з'їдять хробаки.
Щоб капустяні качани вродили міцними і тугими, перший посаджений 29 квітня росток треба було накрити чугунком, а потім – великим горщиком. Зверху його покривали білою скатертиною і придавлювали каменем.
Зазвичай після 29 квітня стояли теплі і сонячні дні, а тому, розсада зростала досить швидко. За темпом росту розсади визначали успіх у господарських справах.
Наприклад, якщо розсаді потрібно багато води, то попереду був сухий сінокіс. Якщо ж розсада не вбирала вологу, то можна було очікувати дощового літа і не боятися посухи.
У православній церкві 29 квітня відзначають день мучениці Ірини, яка була зарахована до лику святих за своє праведне життя.
Народні прикмети на 29 квітня
Зацвіла вільха – можна сіяти гречку
Ліщина «запалала» – прикмета до того, що пора саджати ліс
Яри «грають», а потім підмерзають – перешкод врожаю буде багато
Радіо Трек: НОВИНИ