27 жовтня - святої Параскеви: що варто зробити жінці, а чого робити не можна
27 жовтня Православна церква шанує пам’ять Параскеви Сербської – християнської святої, яка прославилася своїм аскетизмом
У східних слов’ян свята Параскева тісно пов’язана з давнім язичницьким образом богині Мокоші. Її шанували як хранительку жіночих традицій, цілительку хвороб, заступницю вaгітних і породіль.
Параскева шанується як покровителька всякої жіночої зимової роботи. Саме від цього дня жінки приступали до зимових видів роботи: прядіння, тіпання льону, шиття, вишивання.
У день Параскеви з пшениці нового врожаю варили кашу, яку заправляли свіжою лляною олією. Під час обрядової трапези дякували Господу з свіже лляне масло і нове пшоно.
Головна заборона для цього дня – не можна прясти. За легендою, той, хто в день Параскеви сяде за прядку, буде рано позбавлений зору.
Як і Богородиці на Покрову, дівчата промовляли Параскеві молитви про заміжжя, гарного нареченого, щасливе сімейне життя, а також зцілення від жіночих хвороб, зубного, головного болю, лихоманки.
У народі називали Параскеву Грязнухою за те, що цей день зазвичай буває сирим, сльотавим, дощовим.
Народні прикмети на 27 жовтня
На Грязнуху не буває сухо.
Якщо в цей день на дорогах багато бруду, то через чотири тижні встановиться справжня зима.
Яскраве зоряне небо – до багатого врожаю.
Дощ у цей день обіцяє хороший врожай пшениці в наступному році. Якщо ж стоїть суха і вітряна погода, то наступний рік буде посушливим і неврожайним.
Похмура і сніжна погода віщує негоду в кінці травня.
Ліс інеєм покрився – в наступному році овес вродить.
Якщо на горобині багато ягід, наступне літо буде дощовим.
Радіо Трек: НОВИНИ