Що не можна робити 23 березня у батьківську суботу
На період Великого посту випадає три батьківські суботи
23 березня - перша батьківська субота.
Батьківські суботи – це дні особливого поминання померлих рідних і близьких. В такі поминальні дні в Україні служать спеціальні заупокійні богослужіння
Чому батьківськими вважаються саме суботи? Згідно з Біблією, Господь один день на тиждень виділив для молитов за померлих. Тому суботу заведено вважати днем поминальним.
Днями особливого поминання покійних в Православній церкві є п'ять батьківських субот. На час Великого посту випадає три батьківські суботи. Перша батьківська субота у 2019 році випадає на 23 березня, друга - на 30 березня, третя на 6 квітня.
В цей час у церквах не служать заупокійних служб. Тому, якщо третій, дев'ятий і сороковий день після смерті людини випав на цей період, то пом'янути його рідня може виключно в ці поминальні дні.
Що потрібно нести до церкви
В церкву до батьківської суботи потрібно нести пожертви – будь-які продукти (крім м'яса та спиртного) і можна гроші. Їх залишають у спеціально відведеному для цього місці.
При цьому подаються записки з іменами покійних (у родовому відмінку).
Увечері в п'ятницю і в суботу вранці читається велика панахида, присвячена поминанню померлих – парастас.
Як поминати
У батьківську суботу відвідують могили померлих і, як вже зазначалося, ходять в церкву помолитися за душі померлих. Якщо немає можливості помолитися в храмі – моляться вдома.
Що не можна робити
Працювати у батьківську суботу можна, але не в городі. Народні прикмети на батьківську суботу стверджують, що посаджені в цей день рослини будуть погано рости і плодоносити не стануть.
У батьківську суботу не можна вживати спиртне.
У цей день не можна погано відгукуватись про померлих
Крім того, у батьківську суботу не можна відмовляти у милостині нужденним. При цьому треба попросити їх помолитися за померлих.
Радіо Трек: НОВИНИ