Звичних «Музейних гостин» у Рівному вже не буде

Про це повідомила завідувач відділом етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець

Етнограф разом з волонтером Тетяною Гонтар («Воїни світла») та лірником Андрієм Ляшуком на захисті проектів на отримання фінансування з міської скарбниці у рамках відбору «Рівне – місто унікальних подій» представили новий формат фольклорно-етнографічного свята - його хочуть зробити Всеукраїнським фестивалем мистецтв.

Передумови для цього вже давно є, адже на «Музейні гостини» у Рівне з‘їжджаються майстри з усієї України. Цього року їх було понад чотириста.

Зміна формату передбачає не лише зміну назви, а й форми проведення. На гостинах хочуть облаштувати три локації – для концерту на музейному майданчику, музичну локацію, де гратимуть лірники та хореографічний майданчик.

Крім того, на «Музейних гостинах» проходитимуть майстер-класи з гончарства, плетіння з соломи, трави, шкіри, різьбярства, ткацтва, писанкарства. За задумом організаторів – ці майстер-класи мають бути безкоштовними для відвідувачів. Тож кошти на відшкодування роботи майстрів просять з міського та обласного бюджетів.

Усього хочуть близько 100 тисяч гривень, - розповіла Алла Українець:

З самого початку це свято замислювалося як свято для людей. Тобто, не комерційне, не так, щоб ми брали гроші з учасників. А щоб майстри могли безкоштовно показати,  а люди так само побачити краще, що ми маємо у нашому місті. І ми цей формат переступати не будемо. Через це ми і просимо кошти, бо ми не можемо впоратись своїми силами з таким напливом людей.

За словами етнографа, цьогоріч на проведення свята його організатори отримали лише 15 тисяч гривень з місцевого бюджету. При цьому, під час концерту волонтерів вдалося зібрати 40 тисяч гривень, які передали українським воякам у зону АТО.

Додамо, що відбір проектів, що отримають фінансування з міського бюджету у 2017 році, здійснюватиметься конкурсним журі наступного тижня.

А пригадати, як проходили «Музейні гостини» у 2016-му році, можна тут.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень