ЗСУ пояснили, як працює сирена повітряної тривоги: За скільки долітає ракета і коли бігти в укриття

Усі відповіді на найбільш поширенні питання

За понад пів року війни чимало українців перестали реагувати на сигнали повітряних тривог та продовжують займатися своїми справами. Однак є й ті, хто ще не зрозумів, як працює сирена повітряної тривоги.

Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат розповів, що російську авіацію та ракети в небі над Україною виявляють радіолокаційні підрозділи Повітряних сил ЗСУ. Вони фіксують усі повітряні загрози як в Україні, так і за її межами. 

Коли звучить сирена в місті? 

Повітряні сили України фіксують маршрут ракети й припускають, що в польоті вона може змінювати свій курс або пропадати з радарів.

Наприклад, якщо ракета летить з Чорного моря на Вінницю, сирена спершу вмикається в Одесі, потім у Миколаєві, Умані, Тульчині, Немирові та зрештою у Вінниці. А далі може бути Житомир і Луцьк.

 

У всіх містах, які лежать на шляху ракети, а, може, навіть ліворуч і праворуч від них, вмикається повітряна тривога, бо невідомо, куди впаде снаряд. 

 

Якщо ракета пролетіла Одесу, то там вимикають повітряну тривогу. Ось так ланцюжком діє система оповіщення по всій країні. 

Між моментом фіксації загрози в небі та запуском сирени може минути від декількох секунд до кількох хвилин. Для цього потрібен лише один телефонний дзвінок спецзв’язком. Потім сирену в потрібних областях вмикає місцева влада.  

Після того, коли у місті увімкнули сирену, потрібно відразу іти в укриття.  

Перед цим в будинку чи у квартирі треба вимкнути світло, газ та воду, взяти документи, потрібні ліки, трохи продуктів та  води.

Скільки є часу після оголошення повітряної тривоги для того, щоб сховатися?

Це залежить від того, звідки випустили ракету й куди.

Наприклад, якщо вона летить з Чорного моря на Київ зі швидкістю 800 км/год, то кияни мають понад годину, щоб сховатися.  А якщо ракета прямує з Білорусі десь за 300 км від Києва, то часу значно менше — приблизно 20 хвилин.

Варто пам’ятати, що не всі ракети долітають до своєї цілі — деякі збиває наша ППО. 

Нагадаємо, раніше голова Рівненської ОВА Віталій Коваль повідомляв, що до Рівного із території Білорусі ракета долітає не довше, ніж за 10 хвилин. А тривалість підльоту винищувача – близько 5 хвилин.

Чому сирену не завжди вмикали?  

Якщо ракета вдарила по населеному пункту, але перед цим не було сирени, то це означає, що Повітряні сили не побачили літак або ракету. 

На жаль, неможливо зафіксувати всі загрози, адже окупанти ретельно намагаються приховати рух своєї авіації. Утім переважну більшість повітряних цілей ПС бачать.

Чому неможливо виявляти всі авіазагрози?

Ракети — дуже малопомітні й можуть змінювати свій курс.

Якщо літак можна зафіксувати в небі, то відрив ракет від них зафіксувати практично неможливо. А ось люди на землі можуть побачити ракету, бо вона летить дуже низько та огинає рельєф місцевості. Через це її може не збити ППО. 

Чи справді через усі помічені ворожі об’єкти в небі вмикають повітряну тривогу? 

Так. Навіть якщо виявлений об’єкт невеликий, вмикається сирена. 

Джерело: Вікна

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень