Зимовий догляд: що робити, щоб вазони дожили до весни

Правильний догляд за кімнатними рослинами взимку

Під час холодного сезону ваші домашні рослини можуть загинути без належного догляду.

Як і у людей, у кожного сорту рослин є свої біологічні ритми.

Періоди активності змінюються періодами відпочинку. У більшості період відпочинку припадає на зиму. Але це не означає, що у холодні місяці рослинам не потрібна турбота. Навіть навпаки, адже збільшується кількість негативних факторів, що впливають на ваших улюбленців.

До них відносяться:

  • короткий світловий день
  • низька вологість повітря
  • знижена температура
  • гарячі батареї

Полив

Взимку більшість культур перебувають у стані спокою, через що їм потрібно менше води, ніж у теплу пору. Але потрібно регулярно розпушувати грунт, щоб кисень поступав до коренів.

Деякі кімнатні рослини взимку майже не потребують води – це кактуси й сукуленти.

Декоративні квітучі рослини слід поливати значно менше – до одного разу в тиждень.

Зате слід часто обприскувати рослини, особливо якщо вони постійно стоять над батареями. Перевищення необхідного поливу може призвести до загнивання коренів і загибелі рослини.

Освітлення

Взимку світловий день стає коротшим, тож можна організовувати рослинам додаткове освітлення – 2-3 години у вечірній час. Для цього можна скористатися лампами денного світла або спеціальними фітолампами.

Дуже важливо регулярно очищати листя кімнатних квітів від пилу. Пил перешкоджає поглинанню світла, якого взимку і так небагато.

Досвічувати не треба лише культури з яскраво вираженим періодом спокою, що впадають в «сплячку». Їм восени слід обрізати все листя і стебла, а також прибрати горщик в темне прохолодне місце до весни.

Додаткові добрива

Зазвичай в зимовий час вазони не потребують підгодівлі. Виняток – культури, які взимку цвітуть: примули, орхідеї, гортензії, троянди тощо. Їх можна підгодовувати, але тільки на пів дози від рекомендованого і не частіше, ніж раз на місяць.

Джерело: Ukr.media

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень