Вазони, які взимку рясно цвітуть: особливості та догляд
Є рослини, які тішать цвітом навіть у січні, але усе залежить від вашої турботи
Влітку нас тішить цвітіння рослин.
В зимову холодну пору вулиця виглядає сірою та вологою, тому так хочеться насолодитись гарними теплими кольорами.
З цією задачею впораються кімнатні рослини, які цвітуть взимку.
«Різдвяна зірка» чи пуансетія
Найкрасивіше в цій рослині, що парадоксально, не квіти, а листя - в період цвітіння вона формує зверху розетку з кольорового листя. Вона може бути білою, рожевою, кремовою і, звичайно, червоною.
Щоб пуансетія зацвіла до Різдва, восени протягом двох місяців їй треба забезпечити скорочений світловий день – 9-10 годин. В цей період рослину після 8 ранку та 5 вечора чимось накривають або переставляють у темний куток.
Азалія
Це дуже красива квітка. Початківці обирають індійську азалію - вона не настільки вибаглива, як інші види цієї рослини.
Вона так рясно цвіте, що іноді з-під квіток не видно листя.
Рослина любить прохолодне вологе повітря та розсіяне світло.
Шлюмбергера або зігокактус
В ідеалі росте у підвісних кашпо або високих підставках.
Зацвітає у грудні. Але щоб добитись від нього квітів, за три місяці до цвітіння його починають тримати у прохолоді та мало поливають. Коли дає квіти - поливайте його частіше і раз на два тижні підгодовуйте.
Цикламен
Древні греки називали цикламен «квіткою, що спить влітку».
Він росте при температурі не вище ніж 17 градусів. Інакше - скидає листя та квіти. Любить вологу та не терпить пересихання землі. Поливати його слід через піддон.
Японська камелія
Камелія - капризна квітка. Вона цвіте великими квітками з безліччю пелюсток і чимось нагадує троянду. Але виростити її вдома буває складно.
Щоб камелія все ж зацвіла, їй необхідно забезпечити комфортну температуру - від 10 до 15 градусів. Також їй необхідне додаткове освітлення під час цвітіння.
Гузманія
Вся вона складається з великої кількості мечоподібного довгого листя. Серед листочків проглядає яскраво-жовтогаряча квітка.
Гузманію потрібно часто поливати, наливаючи воду просто у листяну розетку. Також її варто обприскувати водою і протирати губкою.
Орхідея
Найголовніша частина орхідеї - її коріння. Від нього залежить стан квітки.
В неї специфічний полив - рослину поміщають на 10-15 хвилин в таз з водою, потім надлишку вологи дають вільно стекти. Якщо просто поливати субстрат, рослина може згнити. А ще примхлива орхідея не любить прямих сонячних променів.
Джерело: UAportal
Радіо Трек: НОВИНИ