Жителі села Дюксин протестують проти рішення депутатів

Сходи села влаштували у селі Дюксин Костопільского району

Там люди обурилися рішенню депутатів щодо створення об’єднаної територіальної громади. Згідно з перспективним планом Дюксинська сільська рада має увійти до складу Деражненської громади Костопільського району. Села межують між собою, до Деражного усього 5 км, діти навчаються у Деражненській музичній школі, там же є хороша лікарня.

Тож депутати вирішили – таке об’єднання буде позитивним і спроможним. Громада нараховуватиме понад 6 тисяч мешканців, з них понад 1000 школярів. А це дасть змогу створити у громаді опорну школу. Однак деякі активісти не погоджуються з таким рішенням. Мовляв, більшість дюксинців працює в Оржеві Рівненського району, тож приєднуватись потрібно до Оржева.

На сходи села запросили консультантів проекту Пульс АМУ з питань децентралізації. В рамках «Децентралізаційного марафону» - фахівці роз’яснили – як відбувається формування громад, основні вимоги, та переваги об’єднання.  Водночас наголосили – об’єднання має бути не лише добровільним, а  й спроможним. Перш ніж прийняти рішення, потрібно добре подумати. Навели приклади, як нині вже живуть невеличкі ОТГ – Бабинська та Бугринська.

Сільський голова, депутати та заступник голови районної адміністрації намагались переконати людей, що Деражненська громада має перспективу розвитку. До того ж, приєднання до іншого району затягне процедуру створення ОТГ.

Після тривалих обговорень  та суперечок селяни вирішили ще подумати над форматом об’єднання.

 

Повідомляє проект ПУЛЬС Асоціації міст України

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень