

Воно буде мультиетнічним
Доктор філософії, міжнародний бізнес-тренер з особистої ефективності та бізнес-процесів, заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти Володимир Страшко у своєму блозі на Osvita.ua поділився своїми спостереженнями під час відрядження у Лондон, де він спілкувався з багатьма українцями, які живуть там. За його словами, це переважно підприємці, які переїхали до Британії після 24 лютого 2022 року.
Страшко зазначає, що багато хто з них налаштований повернутися в Україну після завершення гарячої фази війни. У цього спрямування є як емоційне, так і раціональне зерно: люди сумують за домом, прагнуть до звичного соціального кола, хочуть більше працювати у своєму бізнесі (якщо він має офлайн складову тут).
! Ніхто з них не планує повертати разом з собою своїх дітей.
Ще раз: жодна людина не планує забирати дітей до України, - зауважує освітянин.
Мова йде виключно про те, щоб жити на дві країни: діти в Англії, сам то тут, то там.
Аргументація залізна: хочу кращого майбутнього для дитини, а через те, що вона вже адаптувалася, добре вивчила мову та завела друзів, буде нерозумно все це у неї відбирати.
Краще майбутнє дитини – не в Україні. Ось такий майндсет. Ба більше: багато хто аргументує вибір країни для проживання саме можливостями власних дітей.
Також доктор філософії поспілкувався також зі знайомими, які мешкають в інших країнах, не в Британії.
Моя невелика фокус-група показала, що ситуація приблизно така сама: сам я, може, і повернусь (але навряд остаточно), діти – ні.
Виняток складають наймані працівники, які не можуть побудувати карʼєру, схожу на ту, що була в Україні. Та люди з зовсім малими дітьми (хоча і тут не все так однозначно).
Тож, друзі, війну за дітей ми, схоже, вже програли. Їх буде менше, - зауважує Страшко.
А якщо дитина, умовно, класі в 7 виїхала в той самий Лондон і вже живе там 3 роки, то з Україною її повʼязуватимуть хіба що дитячі спогади. Сама вона себе буде вважати мешканцем аж ніяк ні Києва чи Харкова, ні. Що вже й казати про тих, хто молодший за віком, - продовжує він.
Відтак, якщо моя статистика близька до правди, матимемо ми з вами чудову альтернативу: або вічна бідність через брак робочої сили і, банально, населення для нормального функціонування економіки нашої ще доволі великої країни, або ж перетворення України на мультиетнічну та полікультурну країну, у якій трудові мігранти та, згодом, їхні сімʼї почнуть грати помітну роль.
Третьої альтернативи, схоже, не існує. Сподіватися на масове повернення людей не варто. Навіть якщо хтось і повернеться, діти їх залишаться там, - резюмує Страшко.
Радіо Трек: НОВИНИ
Стосується тих, хто має картку «Ощаду»: клієнтам нагадують про зміни
Заблокують доступ до грошей: ПриватБанк звернувся до українців з попередженням
У платіжках знайшли зайве: українцям мають повернути близько мільйона гривень за комуналку
Приваблює кліщів і утворює цвіль: в жодному разі не садіть цю рослину близько біля будинку
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
Осине кубло, або ЩО не так з чатами українців за кордоном
Боже як добре, що я там не вчусь: українка порівняла шкільні правила в Україні та за кордоном
У кожній родині знайдеться той, хто утримуватиме інших: за які кошти живуть українські біженці за кордоном
Не повернулися стільки, як за попередні 11 років: розкрито число українців за кордоном
Виробник із Луцька запустив завод у Польщі: що випускатимуть?
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415