Земля почала обертатися швидше – вчені лише розводять руками

Лише за 2 роки планета ставила рекорди, пов'язані зі швидкістю, зо два десятки разів

29 червня відбулася незвичайна подія – найкоротший день на планеті за всю історію спостережень. Черговий раз звіривши час атомного годинника, вчені не дорахувалися 1,59 мілісекунди від стандартних 24-х годин.

Це стало ще одним доказом того, що Земля почала обертатися швидше.

Починаючи з 2020 року наша планета ставила рекорди швидкості більш як 20 разів. В принципі, подібні коливання — нормальне явище, адже форма Землі далека від ідеальної сфери, а на швидкість обертання впливає безліч різних факторів: внутрішня структура, припливи та відливи, зміни клімату тощо.

Однак, що ж спричинило нинішнє прискорення — поки що загадка.

 

Вчені припускають, що справа може бути у коливаннях географічних полюсів планети.

Якщо ця тенденція з прискоренням продовжиться, то, можливо, науковцям доведеться відняти секунду від атомного годинника вперше в історії людства. До цього добу по атомному годиннику вже доводилося коригувати, але у більшу сторону, додаючи високосну секунду (це як «зайвий день» у високосному році).

Джерело: gsminfo

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень