

Що законно, а що - ні?
Забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов, зобов’язаний саме засновник цього закладу. Такі норми визначає ч. 6 ст. 25 Закону України Про освіту.
Це означає, що законним є збирання коштів
лише для забезпечення власної дитини особистими речами.
А все інше, як-от збори грошей
на ремонт школи, на мийні засоби, крейду, дошку, парти, збір коштів на підручники, додаткові друковані зошити тощо — це речі протизаконні.
Часто в контексті збору коштів у школі говорять про благодійність. Та насправді ж
благодійність — безготівкові платежі в будь-якій сумі, яку благодійник особисто, через банківську установу перераховує на рахунок благодійного фонду.
Або ж на спеціальний рахунок школи з відповідним цільовим призначенням.
Такі рахунки має кожна школа в Україні.
Проте повідомлення на зразок «ви маєте борг за оплату благодійного внеску на фонд класу» не мають нічого спільного із благодійністю. Це — тіньова форма вимагання грошей з батьків у комунальних школах.
Хочеться квіти подарувати вчительці — пішли у квіткову крамницю, за власні кошти купили букет та подарували.
Є поклик серця бути благодійником — взяли свої власні гроші, пішли в банківську установу і перерахували на спецрахунок закладу стільки, скільки хочеться.
Якщо ви особисто сплатили кошти на рахунок благодійного фонду і маєте відповідну квитанцію, у вас є право звернутися до нього із питанням про витрати коштів. Та якщо це буде так званий «скарбник» класу, то тільки він має право звернутись до БФ з вимогою надати звітність. Отже,
право на ознайомлення зі звітністю є в людини, яка особисто сплачує кошти.
На практиці, до 20% від надходжень фонд може залишати для утримання своєї діяльності. І це абсолютно законно.
Якщо ж ви сплачуєте благодійний внесок на рахунок громадської організації, варто знати, що ГО створюють для захисту членів організації й розвивають через надходження членських внесків. Отже, якщо керівництво ГО визначить, що потрібно збільшити членські внески, то члени організації змушені будуть їх сплачувати. До того ж у ГО немає обов’язку звітувати перед громадськістю.
Тож звітувати перед батьками — це дуже сумнівна перспектива.
Зазвичай, це відбувається у форматі «дякуємо, ми витратили кошти, все добре», обов’язково — з фотографіями щасливих дітей. Такі звіти у кінці чи на початку навчального року — «прекрасне» явище в українських школах.
Відповідно до ст. 30 ЗУ Про освіту, керівник навчального закладу має звітувати по всіх бюджетах забезпечення школи. Це означає, що він приймає будь-яку благодійність відповідно до певної процедури. Якщо ж йдеться про бюджетні кошти через субвенції, то в такому випадку розпорядники коштів не дуже люблять запити батьків, але зобов’язані надавати їм інформацію.
Реагувати треба спокійно. Скажіть, що ви просто не хочете здавати гроші. Через відповідну заяву варто попередити керівництво закладу та класного керівника, що подібні вимоги — це економічний булінг та побори. А тому прохання не турбувати вас із такими питаннями задля уникнення відповідного реагування з боку поліції або суду.
Може. За рік працівник може отримати подарунків не більше, аніж на 3 тис. 842 гривні. Цей момент регулює ст. 23 Обмеження щодо одержання подарунків ЗУ Про запобігання корупції.
Проте є тут ще й інше питання — чи залежатимуть результати дитини від так званої лояльності батьків до вчителя, яка нібито проявляється через подарунки.
Насамперед треба повідомити адміністрацію закладу. Дуже часто ініціатива батьків чи класного керівника не відповідає політиці керівництва та є проявом самодіяльності. Якщо ж це не допомогло, подайте звернення до управління або департаменту освіти, до освітнього Омбудсмена або ж — до поліції. Врешті-решт, статтю про вимагання коштів ще ніхто не скасовував.
Можна, особливо якщо кошти на батьківських зборах збирають готівкою, з погрозами та вимаганням.
Відеофіксація — обов’язкова.
Поліція допоможе батькам, які ініціюють такі збори, усвідомити, що вони не у себе вдома, а у закладі комунальної власності.
Треба уважно поставитися до скарг дитини. За можливості — отримати підтвердження її слів від свідків, зафіксувати протиправну поведінку педагога, батьків або інших дітей за допомогою технічних засобів.
Запис з метою захисту прав дітей є допустимим без згоди вчителя.
Наступний крок — подати письмову заяву або скаргу до адміністрації школи. А також — наполягати на участі в засіданні шкільної комісії з розгляду випадків булінгу та цькування. У заяві до директора потрібно викласти обставини вчинення булінгу та вимагати проведення перевірки.
Джерело: nv.ua
Радіо Трек: НОВИНИ
Стосується тих, хто має вдома такі долари: Нацбанк попередив про обмін валюти
Польща масово анульовує карти поляка
Німеччина оголосила українців головними нелегалами: куди їх відправляють з кордону?
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя з ними не буде
П’єте отруту: Поширена помилка зберігання вина після того, як його відкоркували
«Кожен хворий має приносити якусь користь»: медики Національного інституту раку попались «на гарячому» (ВІДЕО)
По скільки грошей на ремонти збирають з батьків Рівного у школах та дитсадках
У рівненській школі батьки заплатили кілька тисяч гривень за повірку лічильників
У Рівному просять заборонити побори у школах та дитсадках
Усе про побори у школах. Куди на них скаржитися рівнянам?
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415