Збройні сили Азербайджану, скориставшись відправленням солдатів рф в Україну, перейшли в наступ у Карабасі, – ЗМІ

Що відомо про ситуацію

Напередодні у самопроголошеному Нагірному Карабасі нібито відновилися воєнні дії. 

Війська Азербайджану пішли в наступ і, за інформацією ЗМІ, звільнили села Фарух (Парух) та Храморт. Попередньо відомо, що на такий крок Азербайджан наважився через те, що російських військових «миротворців», які зайшли на спірні території у 2020 році, відправили на війну в Україні.

Інформацію про наступ підтвердили кілька інтернет-ресурсів, серед яких і російський rusarminfo.ru, передає Obozrevatel.

«Інформаційний центр Нагірного Карабаху» повідомив, що лінію зіткнення Збройні сили Азербайджану перетнули в четвер, 24 березня, о 16:00 у напрямку села Парух Аскеранського району.

– Представники російських миротворчих сил, дислокованих у Карабасі, намагаються шляхом переговорів зупинити подальший поступ і повернути азербайджанських військовослужбовців на вихідні позиції, – йдеться у повідомленні.

Офіційно азербайджанське міноборони заявило, що загострення не було, й вони повністю контролюють ситуацію.

У чому суть конфлікту

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією розпочався через Нагірний Карабах у 1988 році. Тоді населена переважно вірменами Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.

Після цього Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану перебували під окупацією збройних сил Вірменії. Однак у травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню.

 

У 2020 році військові дії на спірних територіях спалахнули з новою силою й були успішними для Баку. У листопаді Азербайджан, Вірменія та росія підписали спільну заяву про припинення війни.

 

Підписаний документ передбачав присутність російських і турецьких миротворців. Військові рф увійшли в Карабах через Вірменію.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень