Заспокійливі таблетки – які варто приймати, а від яких зовсім немає ефекту

Та як обрати дієвий безпечний спосіб боротьби зі стресом

В умовах воєнного стану з незліченною кількістю тривожних новин, чимало українців дійсно потребують заспокійливих таблеток. Втім купувати перший-ліпший препарат в аптеці не варто, адже він може виявитися зовсім не дієвим. 

– Коли на людину діє стресовий фактор, запускається цілий каскад реакцій. Це призводить до прискореного серцебиття, підвищення тиску, тонусу м’язів, збільшення частоти дихання, підвищення рівня глюкози у крові. Немає чарівної пігулки, яка б одразу зупинила цей каскад, – каже терапевт Анна Бакшеєва.

На думку лікаря, заспокійливі таблетки - це наче рятівний жилет у морі, він підтримає, але ж пливти все одно доведеться самому. 

Що допоможе заспокоїтися

  • Когнітивно-поведінкова терапія – стресового фактора потрібно або позбутися, або навчитися з ним жити, або продовжити та відпустити. Ліки – це лише спосіб “заглушити” неприємні тілесні ефекти, які виникають в організмі у відповіді на стрес.
  • Бензодіазепіни – можна призначати коротким курсом, щоб впоратися зі значним збудженням, підвищенням тиску та серцебиттям. Не можна вживати довготривало.
  • Звернутися до лікаря – якщо стрес має хронічний характер, можуть знадобитися антидепресанти, анксіолітики, транквілізатори. Такі препарати не можна приймати самостійно. Вони продаються за рецептом під контролем лікаря.
  • Фітотерапія – не рекомендується, адже не була доведена її ефективність, механізм дії невідомий, дозування різниться, є помилкові твердження, що вона не має побічних ефектів.
  • Барбітурати – викликають фізичну та психічну залежність, падіння тиску, порушення координації, пригнічення дихання.
  • Що взагалі не працює – Біфрен, Гліцисед, Адаптол, Нообут, Мебікар.

– Загалом рекомендується когнітивно-поведнікова терапія, вона краща за будь-яку таблетку. Прочитали новини й стало геть зле – Гідазепам разово. Якщо його немає, фітопрепарат або барбітурат коротким курсом та за інструкцією, – додає лікар.

Проте все одно варто звертатися до лікаря та у жодному разі не займатися самолікуванням.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем - звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!

Джерело: ФАКТИ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Більше оголошень