Зарплати до кінця року виростуть: чию роботу в Україні оцінюють найвище

Деяким спеціалістам донарахують значно більше, ніж іншим

Середня зарплата в Україні вже до кінця року може досягти рекордних 16 тис. грн ‼️

Традиційно, швидше за інших ростуть заробітки у працівників аграрної сфери, IT та страхування. При цьому аналітики скаржаться, що в у роботодавців є величезний запит на представників робочих спеціальностей і їхню працю готові гідно оплачувати.

Та все одно українці вибирають вищу освіту. І як результат – кожен другий безробітний у нашій країні має диплом вишу.

Про те, як найближчим часом перерахують зарплати, в яких сферах вони ростимуть швидше і за ким майбутнє, дізнавався OBOZREVATEL.

Хто заробляє більше всіх?

Традиційно, в Україні першість за розміром зарплат у програмістів і фінансистів. Вони, за офіційними даними, можуть розраховувати на 26 000 і 22 000 гривень на місяць, відповідно.

Водночас середня зарплата по вакансіях для IT-шників становить від 60 до 160 тис. грн.

Цього року зарплати зросли вже на 20%. Тут, щоправда, варто враховувати низьку порівняльну базу: торік через локдаун доходи українців падали, а кількість робочих місць скорочувалася. Деяких співробітників взагалі відправляли у відпустки без збереження зарплати.

Чиї зарплати виростуть у 2021 році?

Економіка України поступово відновлюється, це відбивається і на ринку праці. Розмір зарплат і кількість робочих місць – головний показник ситуації в країні.

При цьому, колишній в.о. міністра економіки Павло Кухта переконаний, що «у 2021-му зарплати будуть швидше рости в тих сферах, де зростання вже було раніше, в 2018-2019 роках». А це:

  • аграрії;
  • логісти;
  • страховики;
  • фахівці інформаційних технологій.

Через зростання середньої зарплати потрібно підвищувати й мінімалку

В Україні середня зарплата досягла 14 300 грн, йдеться в даних Держстату. Це в 2,4 раза вище, ніж мінімалка. Таким чином, мінімальна зарплата складає всього близько 42% середньої.

Причому, згідно з конвенцією Міжнародної організації праці, співвідношення мінімальної зарплати до середньої має бути на рівні не менш як 50% (тобто замість 6 000 грн українці повинні отримувати від 7 100 грн).

А в країнах ЄС взагалі встановлений рівень мінімальної зарплати – не менш як 60% середньої (українці в такому разі отримували б від 8 580 грн).

Де платять найбільше?

Науковиця з Інституту демографії та соцдосліджень Людмила Черенько пояснює: значно скоротити рівень бідності можна лише за допомогою різкого підвищення мінімалки.

І такий досвід в України вже є – підвищення мінімальної зарплати з 1600 до 3200 грн у 2017-му. Тоді рівень бідності скоротився з 58,6% до 47,3% і падав аж до коронавірусного 2020-го.

 

Тоді це призвело до різкого зростання бюджетних надходжень. Гголовна причина у тому, що до 40% роботодавців показує мінімальну зарплату своїх співробітників і з неї ж платить податки. Решту доплачують у конвертах.

Однак гроші в тіні призводять до значного спотворення реальної статистики, а також до багатомільярдних втрат для бюджету. Так, за даними податківців, щорічно в конвертах виплачують близько 500 млрд грн.

Робочі професії – у безпеці: попит на них тільки зростає

В Україні 51% безробітних мають вищу освіту. Водночас фахівці робітничих спеціальностей затребувані не тільки в Україні, але й в сусідніх країнах.

Серед найпопулярніших професій на сьогодні: охоронець, швачка, автослюсар, комірник, вантажник та офіціант.

 

Також легко знайти роботу водіям (в т.ч. й водіям таксі), кур’єрам, кухарям, майстрам манікюру/педикюру та продавцям.

Мало того, хороший слюсар чи сантехнік-роботяга може заробляти більше, ніж посередній юрист.

Ситуація, за якої більшість випускників шкіл здобуває вищу освіту, створює диспропорцію на ринку: роботодавці потребують водіїв і слюсарів, а шукачі роботи воліють працювати юристами й економістами.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень