Заробітки в Польщі під загрозою вже з листопада. Де буде візовий центр у Рівному?

Відкриття віз до сусідньої країни під великим питанням

Проблема вийшла на поверхню ще декілька місяців тому, через затягування тендеру з вибору візового центру для польського посольства. 

У зв’язку з невизначеністю, куди ж подавати документи і виникає загроза неможливості відкрити робочу візу. Подавати документи буде просто нікуди: новий оператор не встигне підготувати необхідну технічну базу, а дійсний не зможе надавати послугу через закінчення довгострокового контракту.

Про це Коментарям повідомив керівник інформаційно-аналітичного центру «Прості рішення» Віталій Матарикін. 

Тендер з вибору компанії для обробки документів в Україні на візу в Польщу оголосили в грудні 2020 року, а підвели підсумки в червні 2021.

Переможцем назвали польську фірму з працевлаштування Personnel Service.

До цього візами до Польщі в Україні займалася компанія VFS Global – офіційний партнер Посольства Республіки Польща в Україні.

Пункт прийому візових анкет VFS Global у Рівному

В Рівному їхній ППВА розташувався на вул. Петлюри, 22.

Чи залишиться візовий центр за тією ж адресою?

Наразі це питання відкрите.

Аналітик зауважує:  

Підсумки конкурсу в червні оскаржили три з п'яти учасників. Розгляд справи триває вже три місяці. Національна апеляційна палата Польщі в кінці серпня постановила повернути в тендер компанію з найменшою ціною і перерахувати бали. Повторне рішення тендерної комісії очікується у вересні.

На думку експерта, за будь-якого результату тендеру ризики ускладнень з видачею віз зберігаються.  

Які варіанти розвитку ситуації?

Основних варіантів два: або далі протягують  польську компанію, або віддають перемогу найдешевшій пропозиції, на якій бюджет країни виграє близько 13 млн євро. Але в обох випадках виконати умови замовника фізично неможливо.

Новий партнер повинен відкрити офіси в 18 містах і найняти 500 співробітників ... за оцінкою фахівців, таке завдання вимагає по-хорошому півроку.

На думку Матарикіна, непросто буде домовитися і з теперішнім візовим оператором VFS Global.

Фото «4 Влада»

Очевидно, що можна продовжити контракт з нинішнім сервісом.

Але хто буде укладати договір на півроку? Всі діючі офіси, швидше за все, в оренді, і ніхто не продовжить її помісячно. І навіщо VFS «рятувати» колишніх партнерів, які намагалися їх позбутися не надто етично?  

Експерт вважає, що українці, які планують їхати на заробітки в Польщу, повинні враховувати ситуацію, що склалася і вирішувати питання з дозволами на в'їзд до сусідньої країни заздалегідь. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень