За кого готові голосувати виборці Рівненщини (СОЦДОСЛІДЖЕННЯ)

У 153-му виборчому окрузі

РЕЙТИНГ ПІДТРИМКИ ПАРТІЙ ТА КАНДИДАТІВ У 153 ВИБОРЧОМУ ОКРУЗІ

З 25 червня по 30 червня 2019 року Інститут соціальних досліджень Національного університету «Острозька академія» та ГО «Школа політичної аналітики «Поліс» провели власне опитування громадської думки. Методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) опитано 2070 респондентів, що мешкають на території 232 виборчих дільниць (крім спеціальних дільниць) 153 виборчого округу (місто Острог, частина міста Рівного (виборчі дільниці № 560975 – 560983), Гощанський, Корецький, Острозький, Рівненський райони) за 4-ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

Метод дослідження: маршрутне опитування за місцем проживання респондента. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95) не перевищує: 2,2% для загальних результатів та 3,8% - для показників вікової категорії, статті та типу населеного пункту.

За результатами опитування 72,7% опитаних висловили однозначну готовність взяти участь у виборах до Верховної Ради. Ще 10,2% зазначили про скоріше готові прийти на дільниці і проголосувати. Лише 10,8% зазначили, що не братимуть участі у парламентських виборах, ще 2,6% – поки не визначилися.

 [media=149443]

За віком, на відміну від попередніх виборів, не виявлено істотної відмінності у готовності брати участь у виборах. Найменша готовність брати участь у виборах виявилася серед молоді до 39 років (впевнені у своїй участі у виборах 33% і візьмуть участь «скоріше за все» - 30,2%), а найбільша готовність - серед громадян, віком 40-59 років (відповідно, 38,6% і 42,9%). Серед громадян старших за 60 років простежується рівномірна підтримка (впевнені у своїй участі у виборах 28,4% і візьмуть участь «скоріше за все» - 26,9%).

Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто має намір голосувати і визначився щодо запитання «Якщо в найближчу неділю відбудуться парламентські вибори за яку політичну партію Ви б проголосували?», то отримаємо наступні результати.

Лідером виборчих перегонів, у 153 виборчому окрузі, з великим відривом є Партія «Слуга народу» (42,5% серед тих, хто піде на вибори і визначився з вибором). Долають виборчий бар’єр партії «Голос» (15,8% серед тих, хто визначився), «Європейська солідарність» (11,9% серед тих, хто визначився), «Радикальна партія Олега Ляшка» (9,6% серед тих, хто визначився) та ВО «Батьківщина» (5,1% серед тих, хто визначився з вибором). Перспективи інших політичних сил потрапити до Верховної Ради можна оцінити як мінімальні.

Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто має намір голосувати і визначився щодо запитання «Якщо у найближчу неділю відбулися б вибори депутатів Верховної Ради України, за кого з перелічених кандидатів Ви б проголосували?», то отримаємо наступні результати.

Лідером електоральних симпатій серед кандидатів в народні депутати в окрузі є Юрій Вознюк, якого готові підтримати 52,1% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.

16,3% підтримують представника від партії «Слуга Народу» - Романа Іванісова, 14,5% – підтримують представника від партії Петра Порошенка «Європейська Солідарність» - Віталія Ундіра, 6,4% – підтримують представника від партії ВО «Свобода» - Володимира Валявку, 5,6% – підтримують самовисуванця Віктора Щербачука, 2,9% – підтримують представника від партії «Сила людей» - Павла Дутко. Рейтинг інших кандидатів – менше 2%.  

Віталій Лебедюк, Заступник директора Інституту соціальних досліджень, Національного університету «Острозька академія»

 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень