За яких сімейних обставин військовослужбовець може звільнитися зі служби

Пояснюють юристи

Підставою для звільнення від військової служби за призовом під час мобілізації може бути необхідність доглядати за рідними — дружиною, чоловіком або кимось із батьків. Відповідне роз’яснення опублікувала громадська організація «Юридична сотня», передає видання PRO Гроші.

У ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» зазначено, що будь-яка група інвалідності  дружини, чоловіка військовослужбовця є підставою для звільнення зі служби.

— Інвалідність І або ІІ групи одного з батьків чи батьків дружини або чоловіка військовослужбовця також є підставою для звільнення зі служби.

 

І навіть коли групи інвалідності в рідних та близьких немає, звільнитись військовий може, якщо відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії рідні  потребують постійного стороннього догляду, - повідомили юристи.

Як звільнитися?

Для звільнення зі служби мобілізованому військовослужбовцю слід подати рапорт безпосередньому командиру із зазначенням підстави звільнення і додати копії документів, які таку підставу підтверджують. 

Копії документів, які додаються до рапорту, обов’язково мають бути засвідчені нотаріусом. 

Які документи необхідно надати?

Щоб були підстави застосувати цю норму закону, потрібно надати документи, що підтверджують родинний зв'язок з особою, яка має інвалідність (або потребує догляду) та відповідний медичний висновок медико-соціальної експертної комісії (якщо є інвалідність) або лікарсько-консультативної комісії (якщо особа не має інвалідності, але потребує постійного стороннього догляду).

Якщо військовий звільняється за підставою інвалідності дружини, чоловіка або одного з батьків дружини (чоловіка), то шлюб має бути зареєстрований у встановленому законом порядку в органі РАЦС. Перебування у фактичних шлюбних відносинах або церковний шлюб будь-яких правових наслідків не має.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень