За які гроші реально прожити в Україні сьогодні

Пані міністр соціальної політики озвучила реальний прожитковий мінімум

Прожитковий мінімум в Україні у понад два рази нижче обумовленого економікою і вимагає перегляду, каже пані міністр соціальної політики Марина Лазебна.

За розрахунками міністерства прожитковий мінімум нині становить 4100 гривень проти офіційного - 2270 гривень на місяць.

Розмір прожиткового мінімуму, як базовий соціальний стандарт, не виконує своєї функції. Він повинен бути основою для визначення розмірів соціальних гарантій і доходів: мінімальна зарплата, мінімальна пенсія за віком, інші державні соціальні допомоги.

 

Важливо, щоб розмір прожиткового мінімуму був достатнім для задоволення базових потреб людей і був засобом і скорочення масштабів бідності – зазначила Марина Лазебна.

  • Актуальний прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб - 2270 грн.
  • Для непрацездатних – 1769 грн.
  • Загальний показник прожиткового мінімуму становить 2189 грн.

Марина Лазебна міністр соціальної політики України
Марина Лазебна

До прожиткового мінімуму в Україні наразі «прив’язано» понад 180 різних інших видів виплат (штрафи, збори, грошові стягнення і т.д.).

Будь-яке збільшення прожиткового мінімуму автоматично призводить до перерахунку значної кількості виплат і необхідність вишукування додаткових витрат бюджетів всіх рівнів, – пояснює Лазебна.

У Мінсоцполітики зазначають, що спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень НАНУ напрацювали зміни до чинного законодавства (схвалений Кабміном і переданий до Верховної Ради). Метою при цьому є більш сучасна методологія обчислення прожиткового мінімуму і введення нової базової величини для платежів і адміністративних зборів, уточнює Главком.

За словами Марини Лазебної такий перерахунок не призведе до зменшення жодного з виду виплат.

Відзначимо, в законі «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено наступний прожитковий мінімум на одну людину в місяць: з 1 січня – 2 189 грн, з 1 липня – 2 294 грн, з 1 грудня – 2 393 грн. Нагадаємо, за розрахунками міністерства соціальної політики прожитковий мінімум повинен складати 4100 гривень проти 2270 гривень.

Радіо ТРЕК у Telegram і Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень