За любов до стилю мілітарі можуть покарати, або Чому не всім можна носити військову форму
І в мирний час, і в воєнний
Стиль мілітарі десятиліттями не сходить з модних подіумів, а камуфляж періодично з'являється і в одязі брендів мас-маркету. Але українців, які не є військовими, можуть покарати за носіння військової форми.
Законодавство України забороняє цивільним носити військову форму як у мирний, так і у воєнний час. Ще у 2019 році КУпАП був доповнений статтею 186-8 «Незаконне носіння військової форми одягу зі знаками розрізнення військовослужбовців», пояснює юрист Ілля Хромець.
На сьогодні українців, які не є військовими, за носіння військової форми одягу зі знаками розрізнення ЗСУ або інших військових формувань передбачено таке покарання:
- попередження;
- штраф від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2 550 гривень) із конфіскацією відповідної форми одягу;
На сьогодні навіть є судова практика притягнення до відповідальності цивільних за вказаною статтею. Але. В більшості притягнення відбувається з причин відсутності у порушника захисника, і за умов, що сам порушник погоджується з тим, що він вдягнув форму, як військову, демонструючи свою причетність до ЗСУ, – зазначив юрист.
В інших випадках довести правопорушення складно, оскільки в законодавстві немає чіткого визначення щодо характеристик форми, а також немає відповідальності за форму, або одяг схожий на військовий.
Отже, відповідальності за носіння одягу схожого на одяг ЗСУ на сьогодні немає, – пояснив юрист.
У Верховній Раді є напрацювання щодо вдосконалення цієї норми, але поки рішення не ухвалено.
Джерело: ProГроші
Радіо Трек: НОВИНИ