За комуналку можна платити менше. Кому перерахують вартість послуг

Йдеться про тих, хто сидів без опалення й гарячої води через ракетні обстріли ворога

Правила перерахунку вартості комунальних послуг у зв’язку з їх неналежним наданням, або наданням не в повному обсязі передбачено в урядові постанові №151, пишу proГроші.

Хто може вимагати перерахунок 

Споживачі можуть вимагати перерахунок платежів за комуналку, якщо підприємства відмовляються його зробити. Також перерахувати плату за опалення можуть, якщо у квартирі температура нижче ніж 18°C, в такому випадку сума має зменшуватися на 3,3% за кожну добу.

Вартість послуг електропостачання та гарячої води мають перерахувати платіжки з врахуванням годин, коли послуги не надавалися.

Хто може не платити за комуналку

Споживачі, які виїхали з квартири чи будинку, та не жили там впродовж 30 і більше днів, то вони можуть зовсім не платити за комунальні. Втім, про це треба повідомити надавачів послуг, і надати їм довідку про проживання або в іншому місці, або про перебування за межами України.  У такому випадку можна не платити за газ та воду, але за умови відсутності лічильника. Якщо у квартирі встановлено лічильники, то треба щомісяця надавати останні показники лічильника.

Оплата доставлення газу змінилася з 1 січня 

З 1 січня 2023 року щомісячну плату за доставлення газу розраховують за новими даними споживання, тобто за попередній газовий рік (з 1 жовтня одного року по 30 вересня наступного). Для обрахування щомісячного платежу на 2023 рік врахують кількість спожитих кубів газу з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року. Ми про це писали тут:

Ціна за доставлення газу у багатьох зміниться. Як будемо платити

Нагадаємо, тарифи на розподіл газу під час війни не змінилися.

Джерело: proГроші

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень