З прилавків рівненських магазинів можуть зникнути запашні свічки та мило

Кілька днів в Рівному та області діє заборона продажу товарів, зовні схожих на продукти харчування

Ідентифікувати їх – складно. Імовірно мова йде, наприклад, про свічки чи мило, зроблене у формі овочів чи фруктів. Між тим, в офіційній забороні йдеться про таке:

Забороняється продаж товарів, які імітують продовольчі товари (мають їх форму, запах, колір, вигляд, оформлення, маркування, об’єм або розмір) і ставлять під загрозу безпеку або здоров’я споживачів, зокрема дітей, які можуть сплутати їх з продовольчими товарами, покласти до рота, смоктати або їсти, що може призвести до задухи, інтоксикації, перфорації або непрохідності шлунково-кишкового тракту.

Окремі уточнення, що стосується цієї заборони, вдалось з’ясувати в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Говорить начальник відділу контролю у сфері захисту прав споживачів профільного управління Володимир Рачинський:

Це ті товари, які імітують продовольчі товари. Вони мають вигляд, запах, оформлення, маркування продуктів харчування. Схожі на фрукти, овочі. Різні забавки.

Між тим Володимир Рачинський не виключив того варіанту, що на це табу вплинув і «дитячий фактор»:

У нас не було зафіксованих випадків, коли хтось купив якусь імітацію фрукта чи овоча, і його дитина вживала ці продукти, як натуральні. Можливо десь таке і було, у нас в управлінні такого не фіксувалось. Але, якщо законодавство у цьому питанні змінюється, значить подібного роду інциденти були. Будь-який виріб, який передбачений для дітей, має бути безпечним. Заборонені продукти-імітації, імовірно виготовлялись із шкідливих матеріалів, які, наприклад, при потраплянні на слизову викликали якісь неприродні реакції, тобто в загальному несли загрозу здоров’ю дитини.

Поки ж таких продуктів на прилавках місцевих магазинів – вдосталь. Та чи приберуть їх найближчим часом – невідомо.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень