З 1 січня запрацюють нові тарифи на розподіл газу. Є регіони які платитимуть менше

НКРЕКП затвердила тарифи для облгазів на 2022 рік

В середньому по Україні доставлення (розподіл) газу подорожчає на 3,9%. Це менше, ніж хотіли облгази та ніж передбачали попередні проєкти тарифів.

Тариф не однаковий і різниться залежно від регіону, кількості абонентів та розміру витрат на стале функціонування газорозподільних систем.

За даними НКРЕКП, найбільші тарифи отримали мешканці вінницької області - 2,95 грн за кубометр.

 

Найменше ж за доставлення газу пропонують платитимуть споживачі «Київгазу» - лише 38 копійок за кубометр, «Харківміськгазу» - 52 копійки за кубометр та «Кременчукгазу» - 55 копійок за кубометр.

Тарифи на розподіл змінилися навіть менше, ніж у межах інфляційних процесів, адже в тарифах враховані кошти на виробничо-технологічні витрати які не змінилися проти 2021 року.

Ми виходили з того, щоб коригування тарифів було на рівні інфляційних процесів, однак вийшло навіть менше, і переважно завдяки тому, що газ на виробничо-технологічні втрати, як ми й домовлялися, враховано на рівні 7,42 грн за кубометр. Тому практично це не збільшення, а коригування тарифів відбувається, – пояснив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

З 1 січня 2022 року для розрахунку щомісячної плати за доставлення газу беруть обсяг споживання газу протягом попереднього газового року (з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року). Сума кубів газу, спожитого за цей період, множиться на тариф на розподіл. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно протягом 2022 року.

За матеріалами ГазПравда

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень