Діти, коти і ялинки: експерти розповіли, як не спалити дім на свято
Нагадали основні правила поводження з ялинкою та ілюмінацією
У Головному управлінні ДСНС на Рівненщині нагадали, як безпечно встановлювати новорічну ялинку.
Перше правило - ялинка повинна стояти на стійкій основі і надійно закріплена. Іграшки на неї слід вішати рівномірно, орієнтуючись на їхню вагу, адже дерево може впасти, якщо не буде дотримано балансу.
При встановленні ялинки треба стежити, щоб була мінімальна відстань 1 метр від різних нагрівальних приладів, меблів тощо.
Заборонено прикрашати дерево свічками чи бенгальськими вогнями.
Електричні гірлянди повинні бути сертифіковані.
Як правило, на пакуванні є інформація про те, для чого ця гірлянда призначена - для використання у приміщенні чи на вулиці.
Якщо гірлянда для внутрішнього використання, зовні її використовувати не можна, тому що під час опадів туди може потрапити волога, є ризик короткого замикання.
І навпаки - гірлянда, яка призначена для зовнішнього використання, не рекомендується для використання в приміщенні, адже матеріали, з яких вона виготовлена, можуть нагріватися від температури самого приміщення і виділяти різні токсичні речовини.
Перед тим, як вішати гірлянду, необхідно її розкласти, перевірити, чи немає там різних перегинів проводів, також перевірити, чи вона справна, і тільки після того вішати на ялинку або ще кудись.
Для підключення гірлянд використовуються лише штепсельні з'єднання.
На ялинку заборонено вішати легкозаймисті матеріали, зокрема вату, паперові вироби, пінопласт.
Якщо у будинку чи квартирі є діти, бажано надавати перевагу легким іграшкам, які не б'ються, щоб дитина ненароком не перекинула ялинку і не завдала собі шкоди. Те саме стосується домашніх тварин.
Також не можна підпалювати бенгальські вогні поруч з ялинкою - незалежно від того, штучна вона чи жива, вона може спалахнути.
Радіо Трек: НОВИНИ