Які алкогольні напої не можна змішувати і чому
Завжди знайте свою міру
При вживанні спиртного необхідно не тільки знати свою міру, але й міцність алкогольних напоїв, технологію їх виробництва, а також і ефект, який вони можуть справити на організм при змішуванні. Інакше веселе свято ризикує перетворитися в справжнісіньке пекло.
Горілка + шампанське або пиво
Вживання шампанського або пива разом з горілкою може обернутися швидким сп'янінням, а отже, і втратою контролю над собою і своїми діями, а також подальшим важким похміллям. Річ у тім, що шампанське і пиво містять вуглекислий газ, який значно скорочує час всмоктування алкоголю в кров. Потрапляючи на слизову оболонку шлунка, газований напій спінюється і тим самим підвищує швидкість всмоктування рідини. Причому, відбувається це не тільки в шлунку, але і триває в кишківнику. Саме тому не варто змішувати горілку з будь-якими газованими напоями. Найчастіше наслідком вживання цих «гримучих сумішей» є інтоксикація організму, яка супроводжується головним болем, запамороченням, нудотою і апатією.
Однак пиво прекрасно поєднується з віскі, виготовленого на основі ячменю. Секрет такого тандему простий: для виробництва віскі, як і для виробництва пива, використовується одна і та ж сировина. Саме тому інгредієнти цих напоїв практично ніяк не впливають один на одного.
Вино + пиво
Вино і пиво також не рекомендується вживати разом. Про це нагадує навіть стара англійська приказка: «Або виноград, або зерно». Саме різна технологія виготовлення цих напоїв і є першопричиною ранкового похмілля: вино виготовляють з винограду, а пиво - з зерна. Якщо чергувати келих випитого вина з келихом пива, то, найімовірніше, вас незабаром почне нудити. А до того, у кого шлунок міцніший, на ранок завітає страшне похмілля.
Вино має кислу реакцією, тому подразнює слизову шлунка, сприяючи зниженню її захисних властивостей. А пиво, насичене вуглекислим газом, тільки прискорює і посилює цей процес.
Віскі + коньяк
Віскі і коньяк теж є діаметрально протилежними напоями. Перше виготовляється на основі зернової сировини, а друге - з виноградного спирту. Та й міцність віскі і коньяку дещо відрізняється. Міцність віскі становить 39-40 градусів, а коньяку - 40-42 градуси. Для спиртних напоїв це суттєва різниця. Звідси важке похмілля і похмурий ранок.
Горілка + вино
Справжнє вино виготовляють винятково з натуральних інгредієнтів, головним з яких, безсумнівно, є виноград. Саме тому вино швидше всмоктується в слизову шлунка. У той час як горілка проникає в кров набагато повільніше. В цьому і криється підступність даного поєднання. Вино, яке не є дуже міцним напоєм, не дає такого сп'яніння, як горілка. Коли ви перехиляєте келих за стопкою, вам може видатися, що ви не п'яніє. Насправді ж вино вже почне свою роботу, а горілка заявить про себе набагато пізніше. І ось тоді, коли обидва спиртних напої почнуть діяти, ви швидко підете в нірвану. Та й наступний ранок, а, може, і весь наступний день навряд чи виявляться для вас радісними.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ