Як зберігають вакцини в Україні. Холодильники подекуди старші за самих працівників (ВІДЕО)

Техніка переважно побутова і доволі стара, а значить – є великий ризик, що вакцина зіпсується

Експерти перевірили, як зберігають вакцини в Україні і чи підійдуть ці умови для зберігання препаратів від коронавірусу.

Дослідження експерти Офісу реформ проводили у Херсонській області. Виявилося, що лише 10% холодильників, де зберігають вакцини, відповідають міжнародним стандартам.

Кажуть, така ситуація по всій країні. Але її можна змінити. Зокрема, і за підтримки міжнародних фондів, пише ТСН.

Більшість вакцин в Україні зберігається у побутових холодильниках, подекуди за віком набагато старших за самих пацієнтів і лікарів. І це, визнають медики, насторожує, а іноді і відлякує пацієнтів.

У нашій області зараз є 468 холодильників для вакцин, з них 10 - сертифіковані ВООЗ. Ми вирішили розвязати цю проблему завдяки партнерству з ЮНІСЕФ, - розповів голова Офісу реформ Херсонської області Максим Савченко.

Завдяки цій співпраці там з'явилися 6 сучасних холодильників та сумки для транспортування препаратів. Учасники проєкту «холодовий ланцюг» кажуть, що за сприяння місцевої влади такі холодильники можуть з'явитися у всіх лікарнях. Вони пообіцяли навчити чиновників, як отримати підтримку міжнародних фондів.

Якщо ми скажемо міжнародним партнерам про утримання в медичному закладі побутових холодильників, для них це буде дуже велике здивування. Кошти треба вкладати саме в нове обладнання, - каже проєкт-менеджерка Офісу реформ з напрямку «медицина» Ірина Волошина.

Але не треба лякатися, бо побутові холодильники в медустановах — це не порушення. Якщо, звісно, є можливість налаштувати їх на потрібну температуру. Адже якщо вакцину зберігати неправильно, користі від неї - жодної, наголошують медики.

Наслідки такі, що щеплення буде недієвим, тобто, це все одно, що щеплювати дистильованою водою, - пояснює клінічна провізорка Херсонської дитячої обласної лікарні Лідія Ілічко.

До вже відомих вакцин в Україні невдовзі має додатися і препарат проти коронавірусу. Посадовці кажуть, що завезуть ті її види, які можна буде зберігати за температури від 2-х до 8-ми градусів.

Більше про це – у сюжеті ТСН.

Нагадаємо, напередодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав технічні документи для отримання Україною вакцини від коронавірусу від глобальної ініціативи COVAX. Попередньо, надійти препарати мають наприкінці І кварталу або на початку ІІ кварталу наступного року.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень