Як відрізняються зарплати та пенсії українців та німців

Статки різняться у 10 разів

Зарплати в Німеччині та Україні суттєво відрізняються. Німеччина є найбільш соціально захищеною країною і платить своїм громадянам гідні зарплати та пенсії.

Мінімальна зарплата німця 1584 євро (52 тисячі гривень). В Україні мінімальна зарплата 5 тисяч гривень. Відповідно рівень заробітків у нашій країні в десять разів менше, ніж у Німеччині, — пише РБК-Україна.

Середня зарплата німців близько 4 тисяч євро, що незрівнянно з середньою зарплатою в Україні. У нашій країні ця цифра становить 11579 гривень.

Слід зазначити, що в Німеччині немає мінімальної та максимальної пенсії. Там враховується вік і кількість відпрацьованих років. Як пише Deutsche Welle, бідними пенсіонерами в Німеччині вважаються ті, хто отримує 1 135 євро в місяць, що еквівалентно 37 500 гривням.

В Україні мінімальна пенсія становить 1 712 гривень, а середня – 3 354 гривні.

Варто відзначити, що в Німеччині на пенсію виходять пізніше, ніж в Україні, а саме в 65 років і 9 місяців. До 2029 року цей вік збільшать до 67 років. В Україні чоловіки й жінки будуть виходити на пенсії однаково – в 60 років.

До речі, прожитковий мінімум в Німеччині – 9 408 євро на одну людину в рік. Це майже 26 тисяч гривень щомісяця. Прожитковий мінімум в Україні – 2 118 гривень.

Зазначимо, що тривалість життя в Україні 72,5 року, у Німеччині ж люди живуть значно довше — до 81,4 року.

Матеріали РБК-Україна

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень