Як вдруге перехворіла коронавірусом - розповіла госпітальєрка з Рівного Яна Зінкевич

Вперше вона перенесла недугу у селі в батьків на Рівненщині

Керівник батальйону "Госпітальєри", нардепка Яна Зінкевич здала черговий ПЛР-тест на коронавірус і чекає його результату.

- Яно, як ваше самопочуття?

- Я б сказала, досить гарне у порівнянні з минулим разом, коли я хворіла дуже важко, тоді навіть знадобилася госпіталізація і забезпечення киснем.

- Маєте на увазі апарат штучної вентиляції легенів - ШВЛ?

- Ні, просто кисневу маску. До ШВЛ, на щастя, не дійшло. А зараз всі мої симптоми нагадують стан втоми і виснаження організму, тому, якби не захворів наш колега і не довелося тестуватися, я б і не знала про те, що повторно захворіла.

- Які ж симптоми проявилися вдруге?

- Трохи підвищилася температура (вечорами вона досягала 37,2, а вдень була нормальна), з'явилася сильна втома... Якщо говорити про нюх, він у мене зник ще минулого разу і так і не з'явилося. Смак цього разу не зникав, але він ще не повністю відновився після першого разу. Є невеликий нежить. Але головне - відчуття сильної втоми.

Перший раз все було по-іншому. Раптом піднялася висока температура. Ні кашлю, ні нежитю не спостерігалася.

 

Так як у мене є інвалідність і певні специфічні захворювання, з нею пов'язані, подумала, що це пієлонефрит. Почала приймати ліки, але і на наступний день температура залишалася високою - 39,5 градуса.

 

А на третій день стало дуже важко дихати, з'явилося прискорене серцебиття.

Оскільки я здобуваю фах медика, зрозуміла, що це - пневмонія. В цей час я перебувала у батьків в селі на Рівненщині - тобто далеко від лікарні, до якої я приписана в Києві. Я зв'язалася з сімейним лікарем, описала симптоматику, попросила під мою відповідальність призначити мені ліки від пневмонії, так як у селі не було кому мене прослухати.

Я прийняла ці ліки, і на ранок четвертого дня температура у мене знизилася до 38 градусів. В такому стані я вже могла їхати в лікарню. Мене відразу ж госпіталізували у пульмонологію. Це був лютий. Тоді ще офіційно коронавірусу в Україні не було. Мене запитали, чи була я в Китаї. Я відповіла, що ні - тоді тестували тільки тих, хто звідти повернувся.

- Яке було лікування?

- Лікували мене антибіотиками, застосовували кисневі маски і через тиждень мені стало краще. Потім стало зрозуміло, що це був коронавірус. У той час перехворіла вся моя сім'я - дочка, мама, вітчим.

- Що ви відчули, коли тест показав, що ви захворіли знову?

- Я розуміла, що таке може бути, тому що, на жаль, коронавірус - дуже специфічне захворювання: антитіла виробляються не у всіх людей, а у тих, у кого виробляються, тримаються близько трьох місяців, після чого їх кількість скорочується всього до 20%. Тому через три місяці шанс захворіти коронавірусом знову дуже високий.

А в моєму випадку з минулого разу пройшло вже 7 місяців. Крім того, у мене велика кількість контактів з людьми, так що цього можна було очікувати. В принципі, коли почула діагноз, сприйняла інформацію спокійно, так як у більшості випадків коронавірус повторно проходить в рази легше і швидше.

- А як самопочуття вашої донечки? Їй вже, здається, 4 рочки?

- Скоро буде чотири. Зараз Богдана перебуває у моїх батьків. У період зараження я з ними, на щастя, не контактувала.

За інформацією видання "Факти"

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень