Як правильно декларувати доходи від оренди майна

Житловий найм оподатковується

Податкова нагадує рівнянам, що доходи від надання нерухомості в оренду, житловий найм потрібно декларувати.

Згідно з Податковим кодексом, громадянину-орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, після кожного кварталу протягом 40 днів необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб із нарахованого доходу.

Якщо це дохід, отриманий за минулий рік, і в місяць він становив менше 12180 гривень, то сплачувати необхідно 15%, якщо сума буде більша, то ще 20%  від суми понад вказану.

Якщо ж дохід від здавання нерухомості в оренду, житловий найм отриманий вже у цьому році, то сплачувати потрібно 18% незалежно від розміру такого доходу.

При цьому суму отриманого доходу потрібно відобразити у річній податковій декларації, яку потрібно подати до 1 травня 2016 року.

Додамо, що  минулого року 82  жителі Рівного подали декларації з відображенням доходу від надання майна в оренду (найм) на суму майже 7,5 млн грн., сума податку на доходи фізичних осіб склала 156,6 тис. грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень