Як почистити жалюзі, не знімаючи з вікна: лайфхаки для господинь

Можна зробити цю роботу легше

Мити жалюзі – непроста робота. Тим більше, кожен вид – вертикальні, горизонтальні, тканинні чи алюмінієві – вимагає особливого ставлення.

Чим і як помити легко жалюзі

  • Щоб помити жалюзі, треба обрати правильний засіб. Є кілька варіантів:
  • розчин господарського мила (2-3 столові ложки на 3 л. води);
  • миючий засіб для посуду (1 ст. л на 3 л. води);
  • гель для прання (1 ст. л на 10 л. води);
  • засіб для миття скла.

Ще вам знадобляться рукавички, пульверизатор, серветки з мікрофібри, губка і спрей-антистатик.

Як мити жалюзі з пластику або металу

Закрийте жалюзі, протріть їх від пилу, кілька разів змініть положення ламелей, щоб ретельно їх витерти. Це можна зробити пилососом. Потім протріть їх мильним розчином і змийте чистою водою. Чистячий розчин також можна нанести на кожну ламель окремо з пульверизатора, почекайте 15-20 хвилин і витріть губкою, відкрийте жалюзі і протріть окремо. Не забудьте помити карниз, бо на ньому можуть лишитися розводи.

Як мити жалюзі з дерева чи бамбука

Жалюзі з таких матеріалів не можна мити взагалі. Через вологу ламелі набухають і деформуються. Такі жалюзі треба очищати сухою ганчіркою або пилососом. Після цього обробіть жалюзі спреєм-антистатиком, щоб запобігти швидкій появі пилу.

Як мити тканинні жалюзі

Щоб якісно помити такі жалюзі, їх краще зняти. Спочатку потрібно попилососити, а потім випрати. Згорнуті ламелі покладіть в таз з підготовленим миючим розчином і залиште замочуватися на 10-15 хвилин. Потім завантажте рулон в мішок для прання або стару наволочку і покладіть у машинку. Періть при температурі не вище 30 ℃ у делікатному режимі. Ще мокрими почепіть назад на вікно і сушіть у розправленому вигляді.

Якщо ви не можете зняти жалюзі, то переведіть їх в напіввідкрите положення, сухою ганчіркою витріть пил. З пульверизатора нанесіть миючий засіб, протріть губкою, а потім серветкою з мікрофібри.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень