Як підготуватися до відключення мобільного зв'язку та інтернету, щоб не втратити зв’язок із рідними
Про всяк випадок запам’ятайте
В умовах воєнного стану дуже важливо залишатися на зв'язку з рідними та близькими. Тож вже зараз потрібно подбати можливість зв’язатися на випадок, якщо комунікації вийдуть з ладу.
Перше, що варто визначити, – коло ваших контактів у екстреній ситуації.
Діти, батьки, друзі, з якими ви плануєте спільну евакуацію тощо. Запишіть їх контакти (домашній телефон, мобільний телефон, e-mail), видрукуйте та тримайте при собі.
Найбільш надійним засобом зв'язку залишається стаціонарний дротовий телефон, бо він працює без інтернету та електроенергії. Втім, зараз такі телефони можна знайти лише у школах, лікарнях, на державних підприємствах, тому якщо є можливість, то можете подзвонити звідки.
Навіть коли не працює інтернет, Wi-Fi роутери можуть передавати сигнали, так само як і технології Bluetooth.
Завантажте і встановіть офлайн-месенджери. Чим більше мобільних телефонів матимуть ці програми, тим надійнішим буде зв'язок, адже кожен телефон стає ретранслятором сигналу.
Список офлайн-месенджерів
Доступні на Google Play:
- Bluetooth Chat
- Briar
Доступний для Android, Desktop and iOS:
- Delta Chat
На випадок, якщо ні у вас, ні у ваших близьких не буде жодних технічних засобів зв'язку, то вже зараз потрібно чітко домовитись про місце та час зустрічі.
Якщо ж ви плануєте евакуацію в якесь конкретне місце, то визначте точку та час збору і домовтесь, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до пункту призначення.
Маленьким дітям варто покласти в кишеню чи вшити в одяг записку з їх ім'ям та прізвищем, телефонами батьків чи контактних осіб, домашньою адресою.
Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти в разі, якщо не буде зв'язку. Наприклад, що вони повинні залишатися з вчителем у безпечному місці та чекати на вас.
Джерело: Рівненська ОДА
Радіо Трек: НОВИНИ