Як підготуватися до відключення мобільного зв'язку та інтернету, щоб не втратити зв’язок із рідними

Про всяк випадок запам’ятайте

В умовах воєнного стану дуже важливо залишатися на зв'язку з рідними та близькими. Тож вже зараз потрібно подбати можливість зв’язатися на випадок, якщо комунікації вийдуть з ладу.

Перше, що варто визначити, – коло ваших контактів у екстреній ситуації.

Діти, батьки, друзі, з якими ви плануєте спільну евакуацію тощо. Запишіть їх контакти (домашній телефон, мобільний телефон, e-mail), видрукуйте та тримайте при собі.

Найбільш надійним засобом зв'язку залишається стаціонарний дротовий телефон, бо він працює без інтернету та електроенергії. Втім, зараз такі телефони можна знайти лише у школах, лікарнях, на державних підприємствах, тому якщо є можливість, то можете подзвонити звідки.

Навіть коли не працює інтернет, Wi-Fi роутери можуть передавати сигнали, так само як і технології Bluetooth.

Завантажте і встановіть офлайн-месенджери. Чим більше мобільних телефонів матимуть ці програми, тим надійнішим буде зв'язок, адже кожен телефон стає ретранслятором сигналу.

Список офлайн-месенджерів

Доступні на Google Play:

  • Bluetooth Chat
  • Briar

Доступний для Android, Desktop and iOS:

  • Delta Chat

На випадок, якщо ні у вас, ні у ваших близьких не буде жодних технічних засобів зв'язку, то вже зараз потрібно чітко домовитись про місце та час зустрічі.

Якщо ж ви плануєте евакуацію в якесь конкретне місце, то визначте точку та час збору і домовтесь, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до пункту призначення.

Маленьким дітям варто покласти в кишеню чи вшити в одяг записку з їх ім'ям та прізвищем, телефонами батьків чи контактних осіб, домашньою адресою.

Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти в разі, якщо не буде зв'язку. Наприклад, що вони повинні залишатися з вчителем у безпечному місці та чекати на вас.

Джерело: Рівненська ОДА

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень