Як отримати безплатну допомогу для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту

Пацієнти з такими недугами можуть розраховувати на безоплатний повноцінний медичний супровід на всіх етапах за Програмою медичних гарантій

Запальні хвороби шлунково-кишкового тракту – це низка хронічних захворювань, що часто потребують хірургічного втручання та спричиняє серйозні ускладнення. Найпоширенішими серед них є хвороба Крона та виразковий коліт. Своєчасне виявлення та лікування цих запальних захворювань підвищує якість життя пацієнтів.

За даними опитування ГО «Повноцінне життя» та Українська гастроентерологічна Асоціація у 2020 році:

  • 15% пацієнтів отримали правильний діагноз протягом трьох місяців з початку перших симптомів
  • 12% пацієнтів протягом року з початку перших симптомів не мали правильного діагнозу
  • 64% мали хибний діагноз протягом тривалого часу.

До лікаря первинної ланки пацієнти з запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту найчастіше звертаються зі скаргами на тривалі діареї, ректальну кровотечу, немотивовану втрату маси тіла, загальне нездужання та лихоманку. Сімейний лікар має проаналізувати сімейний анамнез, чинники ризику, оглянути пацієнта та призначити розгорнутий клінічний аналіз крові та загальний аналіз сечі. Зробити безоплатно їх можна в межах пакету первинної допомоги.

Якщо лікар первинної ланки бачить порушення у цих аналізах, він має направити пацієнта на консультацію до гастроентеролога.

Додаткові обстеження для встановлення діагнозу проводить гастроентеролог. Зокрема, рентгенографію органів черевної порожнини, колоноскопію з біопсією.

За електронним направленням для пацієнта є безоплатними - і сама діагностична процедура з анестезією, і гістологічне дослідження взятого матеріалу, і аналіз і опис результатів дослідження.

Встановлює діагноз та призначає лікування гастроентеролог. Подальше спостереження пацієнта після досягнення ремісії здійснює сімейний лікар. До гастроентеролога потрібно звертатись не рідше одного разу на рік або частіше, для динамічного спостереження.

Крім того, у разі погіршення стану пацієнти з запальними захворюваннями кишківника можуть розраховувати також на безоплатну стаціонарну допомогу у гастроентерологічному, проктологічному, хірургічному або іншому відділенні, відповідно до перебігу захворювання та наявних ускладнень.

Для цього пацієнт звертається у заклад, який має договір з НСЗУ на стаціонарну медичну допомогу.

Пацієнти з запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту можуть розраховувати на безоплатний медичний супровід на всіх етапах у рамках Програми медичних гарантій.

 

Вона покриває найважливіші медичні послуги - консультації, лабораторні та інструментальні дослідження, госпіталізації, операції та реабілітацію, - каже Директор департаменту комунікацій Національної служби здоров'я України Тетяна Бойко.

Програма медичних гарантій є невіддільною складовою універсального медичного охоплення. До гарантованого пакету в Україні, відповідно до закону, входять послуги первинної, екстреної медичної допомоги, спеціалізованої та високоспеціалізованої, медичної реабілітації, паліативної допомоги та Державна програма реімбурсації.

За матеріалами Урядового порталу 

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень