Як нелегали з BlaBlaCar і пільговики знищують галузь перевезень Рівненщини (ФОТО)
З цим будуть боротися на рівні держави
Перевізники Рівненщини зазнають значних збитків через некомпенсоване пільгове перевезення пасажирів, нелегальних «колег» і неможливість оновити транспорт. Про це йшлося на круглому столі, у якому взяли участь місцеві підприємці та президент «Союзу перевізників України» Валентин Демчук.
Головною проблемою перевізників є пільгове перевезення.
Підприємці зазнають збитків, ба більша частина посвідчень пасажирів є підробними. З такими випадками вже неодноразово стикалися водії і викликали навіть поліцейських.
А через карантинні обмеження у салоні автобуса буває більше пільгових пасажирів, аніж тих, хто оплачує проїзд. Перевезення пільговиків підприємцям не компенсують, лише часткове відшкодування отримують збиткові маршрути.
Дошкуляють перевізникам Рівненщини і нелегальні перевізники.
Ліцензовані підприємці, які платять податки, повідомляють, що у месенджерах, наприклад, VIBER, нелегали створили групи і регулярно виконують рейсові перевезення: і міжміські, і міжобласні.
У цій ситуації пасажири наражають себе на небезпеку, адже жодних дозволів і страховки у такого перевізника немає. Разом з тим страждають і місцеві бюджети. Тож легальні перевізники закликають владу застосовувати до таких ділків великі штрафи і навіть тимчасово конфісковувати транспортні засоби.
Ще однією проблемою перевізників є зношений транспорт.
Придбати новіші автобуси перевізники не можуть, адже через запровадження екологічного стандарту «євро-5» вартість одного автобуса становить 200-250 тисяч доларів. Використовувати такий транспорт абсолютно нерентабельно, він не окупиться, тож про заробіток на ньому і не йдеться.
Проблеми галузі критичні, говорить Валентин Демчук:
Галузь пасажирських перевезень перебуває у критичному стані і, якщо не відбудеться ніяких змін, вона сама себе знищить.
Тож я проводжу наради в різних обласних центрах України, вивчаю проблеми перевізників і формую список питань, які розглянуть у робочій групі при Міністерстві інфраструктури.
Сподіваюсь, ми це все обговоримо і будемо якнайшвидше запроваджувати зміни.
Згадайте, як оперативно в Україні ліквідували нелегальні заправки. Це зробили за місяць. Тож все можливо змінити і в галузі перевезень, потрібна лише політична воля.
Під час зустрічі сторони детально обговорили проблеми міжміських та міжобласних перевізників, йшлося й, зокрема, про переваги запровадження електронного квитка у Рівному.
Усі напрацювання передадуть у Міністерство інфраструктури, де вже завтра, 28 липня проведуть перше робоче засідання щодо монетизації пільг, боротьби з нелегальними перевізниками та скасування заборони на митне оформлення автобусів, які не відповідають екологічному стандарту «євро-5».
Радіо Трек: НОВИНИ