Як перевірити квартиру перед орендою, щоб не потрапити на шахраїв

Такі випадки бувають часто

Шукаючи житло в оренду. Люди переглядають десятки, а то й сотні оголошень. Як визначити шахрайські оголошення та які документи на квартиру потрібно обов’язково перевірити перед укладенням договору оренди, читайте у цьому матеріалі.

Як не натрапити на шахраїв

  • Вартість оренди квартири займає не останнє місце серед пріоритетів наймачів, але деколи шахраї можуть ставити явно занизьку ціну, аби привернути увагу з метою обману. Це також може свідчити про те, що з об’єктом щось не так. Перевірити, чи відповідає вартість оренди ринковій, можна порівнявши її з цінами на інші схожі об’єкти нерухомості.
  • Фото квартири – перше, що впадає в очі під час перегляду оголошень. Тому деякі шахраї використовують зображення з інших оголошень, інтернету чи навіть розроблені дизайн-проєкти інтер’єрів. Аби перевірити, чи не використовувалося фото деінде, його потрібно завантажити у пошук зображень, наприклад, у Google Images.
  • Ані власники житла, ані рієлтори зазвичай не вимагають передоплати чи завдатку без попереднього перегляду квартири. Тому у 99% випадків таке прохання надходить лише від шахраїв.
  • В оголошенні не має бути помилок у правописі. Це також ознакою того, що оголошення створювалося не професіоналами або поспіхом.
  • Якщо оголошення містить гіперлінки, їх слід уважно перевірити.
  • Наявність поблизу соціальної інфраструктури є очевидною перевагою одних об’єктів над іншими. Тому, якщо в оголошенні це вказано, варто перевірити на Google-карті наявність таких об'єктів.
  • У потенційних орендарів можуть створювати відчуття терміновості та втраченої можливості. Коли орендодавець квапить із внесенням передоплати, змушуючи ухвалити рішення швидко, це має стати тривожним дзвінком.

Крім того, потрібно дотримуватись правил кібергігієни. Це означає, що в жодному разі не можна:

  • відправляти свої документи, не пересвідчившись у тому, що їх отримає реальний орендодавець;
  • вносити передоплату до перегляду квартири;
  • вводити дані своєї банківської картки (особливо CVV-код) за підозрілими посиланнями.

Які документи перевірити перед підписанням договору оренди

Підписання договору про оренду нерухомості вигідне обом сторонам. Зокрема, орендарям це гарантує відсутність інших наймачів квартири, а також що їх не виселять раніше затвердженого терміну.

Передусім фахівці радять майбутнім орендарям упевнитися у наявності в іншої сторони прав власності на нерухомість.

 

Для цього підійдуть свідоцтво про приватизацію чи право власності, документи про спадщину, договір дарування чи купівлі-продажу.

Аби уникнути проблем, обов’язково потрібно перевірити, чи не накладено арешт на житло. Ця інформація є у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а отримати її можна кількома способами:

  • через сервіс OpenDataBot;
  • через онлайн-сервіси Міністерства юстиції України;
  • на порталі держпослуг Дія.

Упевнитися, що договір оренди укладається саме з чинним власником, можна перевіривши його паспорт. А переконатися у тому, що його немає в історії боржників, а також у відсутності виконавчих проваджень щодо нього, можна ввівши його ідентифікаційний код у OpenDataBot чи на сайті Дія.

Крім власника майна, договір про оренду може підписувати його законний представник.

Підтвердити повноваження такої особи може нотаріально завірена довіреність. У разі її відсутності договір оренди не матиме юридичної сили. У випадку, якщо договір оренди підписує представник, потрібно звірити його дані у паспорті та ІНН зі вказаними у довіреності.

 

 

Якщо квартира має більш ніж одного власника, договір має бути укладений з кожним із них (або їхніми законними представниками).

 

 

Укладення договору оренди тільки з одним із власників є законною підставою для його розірвання з усіма юридичними наслідками.

Аби уникнути звинувачень у заборгованості з комунальних платежів і вимог їх погасити, варто переконатися, що на момент підписання договору ЖКГ регулярно оплачувалися. Цю інформацію можна дізнатися двома шляхами:

  • перевіривши платіжки за минулі місяці;
  • надіславши запит на довідку про відсутність заборгованості з платежів через портал Дія.

Джерело: Обозреватель

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень