Як легко і швидко відмити решітку на варильній поверхні
Там накопичується жир і нагар
На кухні купа речей, які треба регулярно мити. Але найважче «реабілітації» піддається решітка варильної поверхні. Там накопичуються залишки їжі, жиру і пилу. І чим довше ми відкладаємо чистку, тим товстішим стає шар бруду.
Як відмити решітку плити
Для початку потрібно визначити, з якого матеріалу виготовлена сітка газової плити: металевого, чавунного або сталевого.
Металеві емальовані решітки. Через покриття глянцевої емалі вони виглядають найбільш привабливо у порівнянні з чавунними і сталевими аналогами. Також вони легші, не бояться води, щіток і їдких розчинів побутової хімії.
Чавунні решітки визнані в міру міцними і довговічними, якщо при експлуатації дотримуватися декількох важливих умов, таких як відсутність контакту з водою, металевими щітками і сильнодійними абразивними речовинами.
Сталеві решітки – найдешевші, покриті емаллю. При купівлі вони виглядають привабливо, проте емаль з часом почне «облуплюватись». Сталеві вироби легко очищаються їдкими мийними засобами і не бояться абразивних складів.
Найпопулярніші, швидкі і дієві способи миття решіток в домашніх умовах
Спосіб №1. Прожарювання
Цей метод в першу чергу підходить для чавунних і сталевих виробів. Суху решітку розташуйте над відкритим вогнем і залиште рівно до того моменту, поки застиглий жир і нагар не відваляться шматками. Після струсіть з решітки залишки нагару щіткою і протріть насухо поверхню.
Спосіб №2. Використовуємо соду, гірчичний порошок, сіль та оцет
Змішавши в рівних пропорціях всі перераховані інгредієнти, ви отримаєте хороший чистячий засіб. Нанесіть отриману суміш на решітку газової плити і залиште на 3-5 годин. Після цього поверхню варто промити або просто протерти насухо, якщо у вас виріб з чавуну.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ