«Я була в шоці, коли в Києві закрили метро», - рівнянка про карантин у Відні

Колишня рівненська журналістка поділилася враженнями від столиці Австрії

Оксана Федас

Оксана Федас колись працювала журналістом рівненського видання "ОГО". А нині перебуває у Відні. Ось, що вона написала у Фейсбуці про тамтешній карантин:

Oksana Fedas 17 год · 

Про карантин в Австрійській столиці

 

-Тут теж живі люди, тому продукти і туалетний папір змели ще до офіційного оголошення. Уявляю, який розпач був у тих, хто минулого тижня купував повні візки "про запас", а з понеділка магазини знову переповнені продуктами (окрім туалетного паперу звісно ж). Масок і антисептиків теж не знайти.

 

- Вулиці порожні, як і порожні всі визначні та туристичні місця. Таку порожнечу тут, мабуть, можна тільки побачити вранці 1-го січня. Найперше, позакривали місця масового скупчення людей, в тому числі навчальні заклади та церкви. Наразі навіть парки закриті, принаймні ті, які можна закрити. Відкриті супермаркети, аптеки, деякі заклади громадського харчування. Просять лише дотримуватися дистанції, якщо приміщення маленьке, черга чекає на вулиці.

 

- Без нагальної потреби не можна виходити на вулицю, гуляти та спілкуватися з людьми, з якими ви не живете - штраф більше 2 тис євро. Збиратися компаніями, відвідувати спортивні та дитячі майданчики - більше 3 тис. Хоча люди продовжують ходити, більше поодинці, вдихають весну) Поліцейські поки за руки не хапають і не штрафують всіх підряд, лише можуть попередити.

- Транспорт. Чесно кажучи, я була в шоці, коли в Києві закрили метро. А як же людям, які не в карантині добиратися на роботу? Особливо медпрацівникам, на яких тепер найбільше надії та відповідальності. Віденське керівництво такої розкоші не може собі дозволити, тому лише на кілька хвилин збільшили інтервал і байдуже, що у цілому трамваї тепер їздить максимум по 10 людей, вони ж теж кудись поспішають. 

 

- А ще мені подобаються люди, які навіть на карантині не вішають носа: виходять на балкони, або просто відкривають вікна і співають. Тож продуктивного вам карантину, людоньки, і будьмо здорові!

 

 

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень