«Вишивані» будівлі Рівненщини (ФОТО)
Підбірка до Міжнародного дня вишиванки
Рівненська ОДА сьогодні підготувала підбірку фото, яка свідчить, що в області любов до вишиванки значно більша, аніж просто одяг. Національні орнаменти використовують для оздоблення фасадів будинків, зупинок громадського транспорту, вишивають книги й навіть карту.
[media=144549]
У Костополі в стилі українського орнаменту у 2017 році оздобили школу №5 (на фото).
Проект реконструкції фасаду місцевої школи №6 у Костополі також передбачає нанесення «Вишиванки». Замість непривабливої будівлі це буде ще один яскравий навчальний заклад.
Окрасою Рівного також стали багатоповерхівки вбрані у вишиванки. Створивши ОСББ, мешканці утеплюють будинки та самі обирають, яким буде його зовнішній вигляд
На фото ОСББ «Міцкевича – 1»
На фото – ОСББ «Шухевича – 8».
На свою «вишивану» особливість претендує село Гільча Здолбунівського району. Торік в рамках Всеукраїнського флешмобу з перевтілення Гільчанський НВК прикрасили стилізованим українським орнаментом.
Педагоги та учні на цьому не зупинилися і такий же орнамент нанесли на центральну зупинку села.
Вишиваний «Кобзар» зберігається у Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї. Книгу створили в рамках єдиної в Україні Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині». Впродовж року педагоги, учні шкіл району та їх батьки вишивали сторінки книги.
У Володимирецькому будинку культури експонується вишита карта району. Її презентували ще у 2012 році на III регіональному етно-тур-фесті «Бурштиновий шлях». 36 місцевих вишивальниць працювали над нею два місяці. Спочатку кожна майстриня вишивала частинку карти — своє село, згодом елементи зшили в одну карту та прикрасили бурштином.
[media=144556]
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ