Викинути не можна утилізувати: що робити рівнянам зі шкідливими відходами?

Куди можна подіти використані ртутні термометри та люмінесцентні лампи?

Рівнянам, як з’ясувалось, простіше викинути розбитий термометр на смітник, аніж заплатити за його утилізацію. Втім, питання навіть не у ціні.

Адже пересічному рівнянину складно навіть знайти підприємства, куди можна принести відпрацьовані лампи чи «градусник».

Більшість рівненських фірм (перелік можна знайти на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА), співпрацюють виключно із великими підприємствами та фірмами. І лише одна – з фізичними особами.

Отож, відпрацьовані люмінесцентні та ртутні лампи, термометри, масла та мастила зіпсовані або відпрацьовані, пошкоджені автошини, відпрацьовані свинцево-кислотні  акумуляторні батареї приймає ТзОВ «Еко- Хелп», що розташувалося на вул. Переспоницькій, 146 (2-ий поверх автошколи).

Аби здати у «Еко-хелп» одну лампу, доведеться заплатити близько п’яти гривень. Здача розбитого ртутного термометра коштуватиме близько 23-х гривень.

Єдине, у чому фірми, з представниками яких мав розмову журналіст Радіо Трек, одностайні – так це у тому, що процес утилізації в Україні дуже дорогий.

Натомість, у Департаменті екології та природних ресурсів Рівненської ОДА пояснили, що дорого коштує сама ліцензія на утилізацію. Її в Україні мають лише кілька підприємств. А фірми-посередники – непогано заробляють на зборі шкідливих відходів.

«Людина сама може здавати використані предмети, для цього із фірмою заключається договір. В Рівному утилізації немає. Для утилізації потрібні відповідні договори. Є різні види утилізації. Одним способом утилізують використані мастила, і зовсім іншим – використані люмінесцентні лампи. Утилізація - це технологічний процес. На підприємстві може бути установка по утилізації, може бути переробка відходів при високих температурах. Може бути у відходах виділення якогось компонента, який відбирають перед утилізацією. Ми видаємо документи тільки дозвільно-погоджувального характеру. Дозволи на утилізацію небезпечних відходів видаються у Міністерстві екології та природних ресурсів України», - пояснила у екологічному департаменті.

Повертаючись до ціни питання, варто зазначити, що в Україні є міста, де з місцевих екологічних фондів виділяються кошти на потреби утилізації небезпечних відходів.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Загублені документи у Рівному: пропонують винагороду

Вчора у районі автовокзалу близько 8 ранку були загублені документи. Тих, хто знайшов, просять повернути за винагороду. Ліщук Руслан Романович - 0 (67) 408 57 66

Більше оголошень