Ввели додатковий податок: Нерухомість в Україні подорожчає на 10-15%

Ціни зміняться з 1 листопада

В Україні подорожчає нерухомість. Зростання цін на квартири пов'язане з набранням чинності закону №2600 «Про зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування операцій з нерухомістю».

Житло подорожчає на 10-15%

Вводиться податок на додану вартість для девелоперів та податок на продаж квартир для фізосіб у розмірі 18% для першого продажу та 5% для всіх наступних.

Це спричинить докорінні зміни в ціноутворенні, вважають експерти ринку нерухомості. Зміниться кількість інвесторів, які вкладаються в первинний ринок для збереження та збільшення своїх коштів. Зокрема, співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов вважає, що ПДВ стане додатковим навантаженням на вартість:

- Ціни на первинному ринку можуть зрости як мінімум на 20% без урахування зростання собівартості будівництва. Ціна метра квадратного за весь цикл будівництва зросте в середньому на 30-35% від початкової ціни «на котловані».

 

Через введення ПДВ для девелоперів стартові ціни можуть збільшитися в середньому на 10-15%.

Володимир Семенцов вважає, що оподаткування призведе до «тінізації» сфери купівлі-продажу житла, в документах вказуватимуть мінімальну ціну, а різницю доплачуватимуть готівкою, щоб не сплачувати податки.

У результаті, з ринку можуть піти близько 25% потенційних інвесторів будівництва житла, які вкладали гроші на стадії будівництва «котловану», що було на 30% доступніше за придбання готового житла.

Джерело: biz.today

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень