Врятували майбутнє дітей: У Рівному провели дві унікальні операції – краніопластику (ФОТО)

Через рідкісне захворювання

У Рівненській обласній дитячій лікарні провели дві унікальні операції. У шестимісячних малюків виявили рідкісне захворювання, яке зустрічається раз на понад тисячу випадків. Через скафоцефалію у хлопчика та дівчинки почалося раннє закриття кісток черепа, що спричинило деформацію.

Маленьким пацієнтам провели краніопластику з використанням корекційного шолома, повідомили на сторінці Рівненської обласної дитячої лікарні у Фейсбуці.

Лікарям вдалося позбутися видимого дефекту голови та запобігти розвитку низки неврологічних хвороб. Зокрема, медики повідомили таке: 

- Краніосиностози (краніостенози) – це патологія, обумовлена передчасним закриттям черепних швів, що призводить до порушення росту кісток черепа та його деформації.

 

З одного боку проявляється косметичним дефектом, з іншого симптомокомплексом, обумовленим невідповідністю розмірів черепа об’єму мозку – краніоцеребральною диспропорцією із відповідною неврологічною симптоматикою, від затримки психомовного розвитку до симптоматичної епілепсії та цілого ряду важких неврологічних проявів.

Діагностика краніосиностозу базується на таких ознаках:

  • Неправильне формування форми та розмірів черепа;
  • Пальпаторна відсутність кісткових нерівностей у місцях типового розташування кісткових швів або кістковий гребінь в ділянці шва;
  • Рентгенологічні (краніографічні) та КТ ознаки.

Наразі післяопераційний період вже завершений, діти перебувають вдома і відновлюються після хірургічного втручання.

Фахівці закликають батьків, які виявляють якісь проблеми зі здоров'ям своїх дітей, звертатися до медзакладу за консультацією. Записатися на прийом можна за номерами:

  • (0362) 65-37-41;

  • (0362) 46-04-80 - Call-center;

  • (067) 326-92-48 - Call-center;

  • (0362) 65-19-74 - Реєстратура.

Запис на прийом онлайн тут.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень