«Воно того не варте»: українці пояснили, чому сидять без роботи у Німеччині

Насамперед через пристойну соціальну підтримку

 

Наразі в Німеччині проживає 1,1 мільйона українських біженців від війни. Але лише кожен п'ятий з них працює – 113 тисяч.

Решта отримують різні види допомоги, - пише Bild

Частка працюючих українців – 21% від працездатних і 13,5% від загальної кількості, – підсумовує видання.

 

І це при тому, що у Німеччині спостерігається нестача працівників практично у всіх галузях промисловості.

 

У коментарях Bild українські біженці називають різні причини свого безробіття. Деякі зазначають, що допомога, яку вони отримують від соціальної служби, «дуже хороша» і її вистачає на життя.

Саме цю причину назвала Маргарита (27 років), яка живе у Німеччині із 7-річним сином:

Допомога, яку ми отримуємо від управління соціального забезпечення, дуже хороша, і ми почуваємося комфортно в Німеччині. В майбутньому я теж хотіла б пошукати роботу.

Анастасія (31 рік) з сином Стефаном (1 рік):

Скоро я отримаю пропозицію щодо дитячого садка, тоді зможу відвідувати мовну школу. І після цього я знову хочу працювати кондитером.

 

Мій чоловік залишився в Україні – він там працює і надсилає мені гроші так часто, як тільки може.

 

 

Працювати не варто

Юрій (40 років) з Полтави:

Німецький центр зайнятості пропонує мені лише просту роботу з низькою оплатою.

 

Скажу чесно: воно того не варте! У мене немає на це мотивації. Тому що, якби я працював на Amazon або інші компанії за 8 або 9 євро нетто на годину, мені довелося б платити за оренду, електроенергію та воду самостійно.

 

Тоді залишиться занадто мало в порівнянні з 563 євро грошей громадян, які я отримую без цих відрахувань.

Віталій (42 роки) з Херсона:

Я розумію, що думка в політиці та суспільстві в Німеччині змінилася і що я маю йти працювати. Але для цього я маю по-справжньому вивчити німецьку мову. Складно поєднувати мовне навчання і роботу.

Нам ще потрібні мовні курси

Вероніка (41 рік) з Чернівців вже два роки живе в Галле з дітьми (9, 13) і чекає на мовні курси.

Я шукаю роботу продавцем-консультантом, бажано в супермаркеті чи продуктовому магазині, як в Україні. Через дітей я можу працювати лише пів дня.

Бухгалтер Світлана (50) з березня 2022 року проживає в Галле (земля Саксонія-Ангальт), з листопада 2022 року – фінансовий економіст Сергій (53).

Ми хотіли б працювати за своєю професією, але ми повинні досконало володіти німецькою мовою і потребуємо ще одного мовного курсу.

Така ж перешкода і для Валентини (40 років). Вона приїхала з двома синами (15, 11) у квітні 2022 року, її чоловік перебуває в Україні:

Я маю дві вищі освіти: геодезист та державне управління. Однак центр зайнятості часто відправляє мене на мовні курси.

 

Кажуть, що я не можу працювати без диплома С1.

Також українці скаржаться, що мають проблеми з призначенням нового мовного курсу, що вивів би їх на новий рівень знань – інколи їх доводиться чекати місяцями.

Ще одна проблема – невизнання дипломів частини приватних українських ВНЗ. А це означає необхідність здобуття нової освіти у Німеччині.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень