Власники землі на Рівненщині неохоче продають землю. Бо процедура складна чи мало платять?

Як минули перші 100 днів «ринку землі» на Рівненщині

Джерело - Економічна правда
Джерело - Економічна правда

В липні поточного року запрацював ринок землі в Україні. На Рівненщині особливого ажіотажу щодо відчуження землі сіль господарського призначення – не було.

Загалом нотаріуси уклали 650 договорів купівлі-продажу земельних ділянок загальною площею понад 480 га. Кошти – а це майже 14 млн грн – надійшли до бюджетів тер громад.

Нагадаємо, реформа дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність територіальних громад, інвентаризувати землі, їх оцифрувати, внести відомості про них до Державного земельного кадастру, забезпечити прозорий публічний доступ до інформації про землю та ресурси, спростити процедуру оформлення земельних ділянок тощо.

Ігор Тимошенко - усередині та Інна Бернацька - справа. Фото - пресслужба Рівненської ОДА.
Ігор Тимошенко - усередині та Інна Бернацька - справа. Фото - пресслужба Рівненської ОДА.

Середня вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення на Рівненщині складає 29,8 тис. грн, повідомляють в Рівненській ОДА.

 - Серед перспектив, що матиме реалізація земельної реформи для аграрного комплексу, є більш продуктивне використання землі, оскільки фермери без остраху вкладатимуть кошти у власну землю (закуплятимуть техніку, інвестуватимуть в розробку і покращення земель, використовуватимуть нові технології), а також більше можливостей та гарантій довгострокових інвестицій в галузях тваринництва, овочівництва, садівництва, ягідництва, поглибленої переробки власно вирощеної продукції.

 

Крім того, фермери матимуть пільгове право викупити земельні ділянки з права постійного користування і довічного успадкованого володіння.

 

Також землю можна заставляти для отримання дешевих кредитів. А ще серед безперечних переваг земельної реформи – зменшення можливості рейдерства землі, - повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Посадовець наголосив, що у рамках ринку землі має бути завершено земельну децентралізацію. У результаті землі сільськогосподарського призначення державної форми власності за межами населених пунктів стали власністю громад.

Громади на місцях отримали у свою власність понад два мільйони гектарів землі, а також – можливість спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток і добробут.

 

За податки від оренди землі громади отримають надходження у свої бюджети.

 

А це – гроші на будівництво інфраструктурних та соціальних об’єктів.

За словами Віцепрезидента Нотаріальної палати України Інни Бернацької, в Україні працює понад 6,5 тис. нотаріусів, а в Рівненській області – близько 150.

Кожен нотаріус може посвідчувати договори відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

На ринку землі нотаріуси працюють не тільки у сфері вчинення нотаріальних дій посвідчення угод, але як і державні реєстратори прав оренди, обтяжень, переважного права, наміру та інших обтяжень, які були запроваджені земельним кодексом.

 - Середня оцінка, тобто вартість земельної ділянки - паю 72 тис. гривень. Прогнозуємо, що в наступні 100 днів ринку землі активізується процедурне посвідчення договорів.

 

Люди весь цей час консультуються, готують пакет документів і підбирають для себе найбільш індивідуальну і зручну процедуру», - зазначила Інна Бернацька.

За її словами, найшвидше укладаються договори купівлі-продажу земельних ділянок, які не перебувають в оренді. На час впливає і стан роботи реєстрів, і кількість шлюбів, у яких перебуває як відчужувач, так і набувач, і кількість юридичних осіб, у яких засновником є набувач.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень