Військовий облік жінок з 1 жовтня: чи обмежать їм виїзд за кордон

У Держприкордонслужбі розповіли, чи випускатимуть жінок за кордон після 1 жовтня

З 1 жовтня жінки-медики підлягатимуть обов’язковому військовому обліку. Але до них, на відміну від чоловіків, застосовувати обмеження на виїзд за кордон поки що не планують. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

Він наголосив, що згідно з чинним законодавством обмеження щодо виїзду громадян України за межі держави стосуються чоловіків призовного віку – від 18 до 60 років. При цьому закон передбачив низку умов, за яких навіть вони можуть виїхати з країни.

Щодо жінок, то для них виїзд за кордон обмежує лише постанова уряду, яка стосується державних посадовців та співробітників низки держустанов.

За словами Демченка, з 1 жовтня військовозобов’язані жінки перебуватимуть в окремій категорії обліку і щодо них обмеження на виїзд за кордон не будуть застосовувати.

— Якщо колись якісь будуть прийняті рішення щодо окремих категорій щодо обмеження на виїзд з України, про це буде чітко роз'яснено, кого це стосується.

 

Але на цей момент з 1 жовтня поки що не обговорюється питання щодо обмеження виїзду жінок, які перебуватимуть на військовому обліку, – запевнив представник ДПСУ.

Наразі всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту, вже мають перебувати на військовому обліку. Якщо жінки-медики й жінки-фармацевти з певних причин досі цього не зробили, вони мають стати на облік з 1 жовтня 2023 року. Для цього у них є 3 роки – до 31 грудня 2026 року.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень