Військові пенсії в Україні: які види виплат бувають і скільки отримують захисники?

Колишнім військовослужбовцям належить один із найкращих видів забезпечення

Згідно з чинним законодавством, для цієї категорії пенсіонерів існує три види пенсії:

  • за вислугу років
  • з інвалідності
  • у разі втрати годувальника

Розповідаємо про кожен із них

Пенсія за вислугу років

Цей вид забезпечення призначається військовослужбовцям у двох випадках:

  • після звільнення зі служби незалежно від віку за наявності календарної вислуги 25 років та більше;
  • якщо на день звільнення зі служби він/вона досяг 45-річного віку і має 25 років або більше страхового стажу, з яких не менше 12,5 років складає служба у силових структурах.

Розраховується ця та інші види пенсії у відсотках - відповідно до розміру окладу, звання, надбавки за вислугу років, премій тощо.

Пенсія за вислугу 20 років і більше становить 50%, а особам, звільненим у відставку за віком або станом здоров’я – 55% відповідних сум грошового забезпечення. Також додається 3% за кожен рік вислуги понад 20 років.

Щодо осіб, які мають страховий стаж 25 років і з яких не менше 12,5 років становить служба у силових структурах, то їх пенсія становитиме 50% від відповідного грошового забезпечення, а за кожен «зайвий» рік стажу нараховуватиметься ще по 1%.

Максимальний розмір такого виду пенсії не має перевищувати 70% від відповідного грошового забезпечення, але є виняток – особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та віднесені до категорій 1 та 2.

Мінімальний розмір пенсії за вислугу років встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо ця сума не дотягує до мінімальної пенсії військового, то йому/їй буде призначено додаткові надбавки.

 Пенсія з інвалідності

Її призначають особам з інвалідністю внаслідок війни у таких розмірах відповідно до суми грошового забезпечення (заробітку):

  • І група – 100%
  • ІІ група – 80%
  • III група – 60%

 Пенсія при втраті годувальника

Цей вид пенсійного забезпечення призначають непрацездатним членам сімей загиблих чи зниклих безвісти військовослужбовців, якщо це сталося в період проходження служби або пізніше 3 міс. після звільнення.

Вона розраховується, виходячи із заробітку загиблого. Розмір такого виду пенсії становить не менше 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї. Якщо ж військовослужбовець помер через виконання службового завдання – 30%.

Джерело: Сьогодні

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень