«Вийшов у будь-який час, а тут – простір», - що відбувається з курортним сезоном у Криму
На заповненість готелів та санаторіїв сподіваються за рахунок бюджетників та переселенців з України
У Криму розпочався літній курортний сезон, а пляжі стоять практично порожні. Готелі заповнені на 30-40%, а власники апартаментів та мініготелів почали розпродувати нерухомість.
Росіяни не їдуть на півострів, побоюючись наступу ЗСУ, вибуху на хімічному заводі «Кримський титан», який росіяни встигли замінувати, а також відсутності води через підрив Каховської ГЕС, - розповідає Obozrevatel.
Я вважаю, що мені пощастило цього року. Ніколи ще не бачив такого порожнього Криму. Раніше в цей час в Алушті, куди я люблю їздити, місця потрібно було займати із самого ранку. А тепер вийшов у будь-який час, а тут простір, – розповідає мешканець Воронежа Микола.
На півострів він приїхав своїм автомобілем по Кримському мосту. Хвилюється, що якщо щось почнеться і йому доведеться терміново тікати додому, може застрягти біля мосту. Або взагалі міст підірвуть і відпочивальник намагатиметься поїхати на поромі.
Ціни на проживання
Ціни на житло можна збивати, тому що охочих відпочивати тут немає.
Я, наприклад, в Алушті зняв кімнату із зручностями, кондиціонером та мікрохвильовою піччю за 800 рублів (350 грн) на добу. Це дуже дешево. Власниця хотіла 1200 рублів (525 грн), але погодилася поступитися, – ділиться Микола.
У Ялті ціна на місце у кімнаті стартує від 600 руб. (260 грн. – Ред.). За квартиру в новому ЖК неподалік моря просять 4000-5000 руб. (1750-2200 грн. – Ред.) у червні. Додають, що у липні буде дорожче, але все залежить від напливу туристів.
У червні кафе, ресторани вздовж набережної Ялти хоч і відкрилися, але стоять напівпорожніми – народу дуже мало.
Туристи бояться
Світлана Михайлівна з великої Ялти вже багато років здає кімнати відпочивальникам та каже, що це найгірший сезон, який вона пам'ятає.
Я навіть не знаю, чи можна його порівняти з 2014 роком. Літаки до нас тепер не літають, але є міст та залізниця. Але люди все одно не їдуть. У мене в червні не було жодного туриста! На липень практично немає броні. Усі бояться, – пояснює пенсіонерка.
Серед тих, хто засмагає, багато самих кримчан, які приїхали зі степової частини півострова, де є небезпека хімічної катастрофи через замінування «Титану». Також достатньо біженців із Луганської та Донецької, з Херсонської та Запорізької областей.
Щодо санаторіїв, то теж – вони виживають завдяки бюджетним замовленням.
Тобто туди приїдуть ті самі переселенці, росіяни за профспілковими путівками від підприємств. Кримські табори також заповнені на 40-50% дітьми із Бєлгородської, Курської областей, дітьми із Запорізької та Херсонської областей, – розповідає кримчанка Аліна, яка займається аналізом заповнюваності курорту.
Оскільки це вже не перший невдалий сезон на півострові – то коронавірус, то війна – багато власників курортної нерухомості її позбуваються.
Радіо Трек: НОВИНИ