Війна в Україні: чи вимагатимуть зараз оплачувати комуналку?

Зважаючи на те, що ситуація дійсно форс-мажорна

Через розв'язання росією повномасштабної війни в Україні частина громадян залишилась без стабільного джерела доходу. Багато українців зіткнулися із невизначеністю щодо майбутніх заробітків...

Експерти розповіли, як діяти з комунальними платежами, податками та іншими обов'язковими відрахуваннями у такій ситуації 

Експертка з питань у галузі ЖКГ Крістіна Ненно у коментарі «Сьогодні» заспокоїла, що за комуналку можна не платити, якщо ви не маєте такої можливості. Пеню не нараховуватимуть, від системи теж не відключатимуть.

— Це військовий стан, все заморожене — пені не буде. Нехай думають, як вижити, допомогти військовим та відбудувати країну, — каже експертка.

У «Нафтогазі» визнають, що частина споживачів у лютому справно заплатила за газопостачання. Решті компанія радить оплачувати рахунки за можливості. Водночас компанія просить економно витрачати блакитне паливо, адже через напад росії є високі ризики підвищення ціни на газ на європейських ринках.

Керівництво Державної податкової служби підтвердило, що військова агресія рф-ії та запровадження воєнного стану вважаються форс-мажорною обставиною. Отже, платників податків не штрафуватимуть за прострочення з податків та зборів, несвоєчасне подання звітності, затримку з реєстрацією податкових та акцизних накладних.

– У період дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються. Штрафні санкції за порушення законодавства щодо РРО не застосовуються, — запевняють податківці.

Сплатити податки та збори потрібно буде після завершення форс-мажорних обставин. Поки ж платників податків просять виконувати свій обов'язок по можливості, пам’ятаючи при цьому, що від податків залежить фінансування ЗСУ.

Джерело: ФАКТИ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень