Виїхали і не повернулися: що загрожує українцям, котрі вирішили «перечекати» мобілізацію за кордоном

Пояснення адвоката

Попри оголошення загальної мобілізації в Україні, низка категорій чоловіків все ще має можливість виїхати за межі країни. Тож деякі особи користуються цим, щоб уникнути призову до лав ЗСУ.

Адвокат Богдан Пересада пояснив, що під час воєнного стану право чоловікам, які не звільнені від мобілізації, виїжджати за кордон можуть видати:

  • військові чи правоохоронні органи;
  • військові адміністрації;
  • медичні заклади;
  • відправники чи одержувачі гуманітарної допомоги.

При цьому за кордоном вони можуть перебувати не більше ніж 30 календарних днів, передає Телеграф.

Якщо ж після закінчення цього терміну людина не повернулася до України, то відповідна військова адміністрація чи Мінінфраструктури скасовує своє рішення, проте жодного покарання за це не передбачено.

Адвокат наголосив, що постанова Кабміну не є законом, а тому не може запровадити адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Чи спробують притягнути до будь-якої іншої відповідальності сказати досить складно, все можливо, але прямої відповідальності за порушення терміну повернення немає, — зазначив Пересада.

За його словами, можливо, хтось теоретично спробує притягнути до цього статтю про ухилення від мобілізації. Втім, він вважає, що це малоймовірно, оскільки це вже зовсім інша історія.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень