На автовокзалі Рівного зняли вітраж періоду СРСР. Через декомунізацію?

На ньому були зображені партизан і солдат

З цього приводу у Фейсбук висловив обурення Тарас Грицюк. Мовляв, це був один з наймонументальніших вітражів Рівного і він не підпадав під декомунізаційне законодавство.

Taras Grytsiuk
В Рівному демонтували один з наймонументальніших вітражів, які в місті були. Цей вітраж був розташований на Рівненському автовокзалі. Тепер ви його не побачите... Під "так звану декомунізацію" він не підпадає, тому що Друга світова війна (як дехто вважає ВВВ) не підпадає під "декомунізаційне законодавство".

Втім, виявляється, вітраж зняли не через декомунізацію, а через реконструкцію пасажирського залу автовокзалу. І на попереднє місце вже не повернуть.

Говорить директор командитного товариства «Рівне-Пас» Микола Сисюк, якому підпорядковується автовокзал на вулиці Київській:

Вітраж не повернеться, бо була нижня частина його уже побита. І він там не зможе існувати в такому вигляді. Але ми розглядаємо питання розмістити його в інше місце під час реконструкції. Тобто в цілях підприємства його повністю ліквідувати немає, а знайти в інтер’єрі в іншому застосуванні на автовокзалі.

За словами Миколи Сисюка, вітраж, скоріше за все, вмонтують у центральну стіну автовокзалу, яка нині оббита вагонкою, якщо дизайнери підкажуть спосіб це зробити. Коли це буде – Микола Сисюк сказати не може. Пояснює, що все залежатиме від наявності коштів. Також здійснять демонтаж вітражу і з протилежної сторони пасажирського залу. Бо і корпус, і кріплення його - застаріли.  

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень