Випускники-педагоги мають право на одноразову виплату у 12,5 тис. грн

За грошима потрібно звернутися до свого навчального закладу

Частина випускників закладів вищої освіти за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю мають право на одноразову грошову допомогу. Про це нагадали в Міносвіти.

Ця можливість передбачена постановою Кабміну від 26 вересня 2006 р. №1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів».

Кому саме надається грошова допомога?

Кошти надають випускникам денної форми навчання, які навчались за державним замовленням у закладах вищої освіти та здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь молодшого бакалавра, бакалавра або магістра спеціальностей галузі знань «01 Освіта/Педагогіка».

Обов’язковою умовою є укладання випускниками договору про роботу на посадах педпрацівників у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. Причому договір має бути укладений не менш як на 3 роки.

Яка сума допомоги?

5-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року.

Тобто у 2022 році ця сума становить 12 405 грн.

Щоби отримати таку допомогу, потрібно подати заяву на її надання до закладу вищої освіти, де випускник отримав диплом, разом з такими документами:

  • копією трудової книжки (за наявності);
  • копією договору про роботу на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти.

Заяву необхідно подати до 10 жовтня. Адміністрація вишів, своєю чергою, до 15 жовтня передає такі заяви до департаментів освіти та науки ОДА чи КМДА.

Якщо випускник закінчив навчання у листопаді-грудні, то його включають до списків одержувачів одноразової адресної грошової допомоги наступного календарного року.

Коли саме надають допомогу?

До кінця року, в якому списки претендентів на отримання допомоги були подані до облдепартаментів освіти чи відповідного департаменту Київської міської держадміністрації.

У разі відмови приступати до обов’язків педпрацівника чи звільнення з власної ініціативи, за угодою сторін чи за порушення трудової дисципліни, грошову допомогу потрібно повернути вишу в повному обсязі. А той повертає кошти до місцевого бюджету.

ОДНАК: не потрібно повертати кошти, якщо протягом 30 днів після звільнення отримувач допомоги укладе інший договір на зайняття посади педпрацівника.

Джерело: Соціальна інформаційна платформа

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень