Викреслили зі свого життя: скільки українців за кордоном взагалі не цікавляться подіями на Батьківщині
Неочікувані дані про наших біженців
Інформація про Україну зовсім не цікавить третину українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
34% українців прямо вказали, що зовсім не цікавляться інформацією про Україну, а 11% обрали варіант «важко відповісти», що часто вважається формою ухилення від соціально несхвальної поведінки. Такі результати свідчать, що значна частина українських біженців поступово втрачають зв’язок з країною.
Держава, українське громадянське суспільство та прості громадяни мають зіграти свою роль у підтриманні контакту з громадянами закордоном, працювати з ними, зберігати зв’язок та мотивувати повернутися, – зазначає виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
В той самий час цікавляться новинами про Україну 56%. Частка тих, хто отримує інформацію лише з іноземних джерел, становить 14%, тоді як 42% отримує новини і з українських, і з іноземних ресурсів.
Також більшість опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) скоріше або повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання в новій країні. Утім, з них повністю задоволені – 28%, а решта 38% є скоріше задоволеними. Незадоволені умовами життя – 26% респондентів.
Серед респондентів 7% стверджують, що вони вже мають громадянство іншої (крім України) країни, а ще 12% подали документи та чекають на рішення. Не подавали і не планують робити цього – 34%.
Разом з цим майже половина респондентів (45%) хоч і не подавали документи, але загалом хотіли би отримати громадянство іншої країни.
У висновку до результатів опитування зазначається, що значна частина українських біженців втрачають (або вже втратили) зв’язок з Україною. Відкритим лишається питання, яку ж частину громадян все ж можна буде повернути
Радіо Трек: НОВИНИ