Відкопали першопричину забруднення повітря у рівненській школі

Ймовірно, знайдуться й інші

Фото ілюстративне

Як з’ясували спеціалісти, забрудненою токсичними речовинами виявилась не тільки гімнастична зала, а й сусідній клас.

Концентрація фенолу в кабінеті перевищувала нормативні значення у 5 разів, а формальдегіду – у 2,3 рази.

Через відсутність залишків фарби, яку використовували при фарбуванні стін, відповідні зразки не досліджувались. Натомість було проаналізовано суху будівельну суміш, яку знімали прямо зі стін.

Перевищень допустимих рівнів міграції токсичних речовин від цих будматеріалів у повітря не виявлено. Те ж саме і у випадку дослідження лінолеуму.

Фото - гімнастична зала НВК "Колегіум"

Однак, залишки клею на ньому не були заполімеризовані, тобто, клей ще не затвердів. Досить часто це пов’язано з надмірною вологою бетонної основи, на яку кладеться лінолеум.

В такому стані навіть якісний матеріал виділятиме шкідливі речовини у повітря.

Спеціалісти лабораторного центру запропонували зняти лінолеум, звільнити бетонну основу від клею та знайти причину її вологості.

Детальніше нам розповів директор Рівненського обласного лабораторного центру Роман Сафонов:

Батьки просили зробити заміри ще й в кабінеті – ми зробили. Менше, але також було перевищення. Щодо цього класу, я хочу побачити результати: коли буде проведено всі рекомендовані заходи, можливо, концентрація цих речовин тут нормалізується. Ми зробимо контрольний замір і якщо там буде нормалзація, то ми скажемо, що це була головна причина.

Спеціалісти також рекомендували перевірити роботу вентиляції.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень